انواع بلبرینگ ها

انواع بلبرینگ ها

انواع بلبرینگ ها

آشنایی با انواع بلبرینگ ها و کاربرد آنها

بلبرینگ های مختلفی وجود دارد که هر کدام برای اهداف مختلفی استفاده می شوند. اینها شامل: بلبرینگ تماس زاویه ای یا ساچمه ای، بلبرینگ شیار عمیق، بلبرینگ های خود تنظیم، رولبرینگ های استوانه ای، رولبرینگ های بشکه ای، رولبرینگ های سوزنی، رولبرینگ های مخروطی، بلبرینگ های کف گرد، رولبرینگ های استوانه ای کف گرد، رولبرینگ های استوانه ای کف گرد، رولبرینگ های بشکه ای کف گرد و روبرینگ های سوزنی کف گرد است. جهت اطلاع عموم Bearings یا بیرینگ بمعنای یاتاقان یا بالشتک در فارسی می باشد.

بلبرینگ تماس زاویه ای یا ساچمه ای:

بلبرینگ تماس زاویه ای یا ساچمه ای

بلبرینگ ساچمه ای ، همانطور که در تصویر نشان داده شده است ، احتمالاً متداول ترین نوع بلبرینگ است. این نوع بلبرینگ در همه چیز از اسکیت های درون خطی تا درایوهای سخت یافت می شوند. این بلبرینگ ها می توانند بارهای شعاعی و فشار را تحمل كنند ، و معمولاً در كاربردهایی كه بار نسبتاً كم است ، پیدا می شوند.

در یک بلبرینگ ساچمه ای ، بار از قفسه بیرونی به ساچمه و از ساچمه به قفسه داخلی منتقل می شود. از آنجایی که ساچمه یک کره است ، فقط در یک قفسه بسیار کوچک با قفسه درونی و بیرونی تماس می گیرد ، این به شما کمک می کند تا خیلی روان بچرخد. اما همچنین بدان معنی نیست که منطقه تماس می تواند بار زیادی را تحمل کند، بنابراین اگر بار بیش از حد بارگیری شود ، ساچمه ها می توانند تغییر شکل داده یا له شوند ،و بلبرینگ را خراب می کنند.

رولبرینگ های استوانه ای:

رولبرینگ های استوانه ای مانند آنچه در تصویر نشان داده شده است در برنامه هایی مانند رولیک های نوار نقاله استفاده می شود ، جایی که آنها باید بارهای شعاعی سنگین را نگه دارند. در این یاتاقانها ، غلتک یک استوانه است ، بنابراین تماس بین طبقه داخلی و خارجی یک نقطه نیست بلکه یک خط است. این امر بار را بیش از یک منطقه بزرگتر گسترش می دهد و به یاتاقان اجازه می دهد تا بارهای بسیار بیشتری از بلبرینگ های ساچمه ای را تحمل کند. با این حال ، این نوع یاتاقان ها به گونه ای طراحی نشده اند که بار زیادی را تحت فشار قرار دهند.

تنوع این نوع بلبرینگ ، به نام بلبرینگ سوزنی ، از استوانه هایی با قطر بسیار کمی استفاده می شود. این اجازه می دهد تا یاتاقان در مکان های تنگ قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *