تسمه نوار نقاله پی وی سی

تسمه نوار نقاله پی وی سی

تسمه نقاله pvc

هر یک از انواع مختلف تسمه های نقاله برای کاربردهای مشخصی طراحی می شوند که از ویژگی های منحصر یبه فردی متشکل می شوند. در صنعت امروزی ، کانوایرها جای سیستم های سنتی را اشغال کردند .

به همین جهت بسیاری از شرکت ها و مجموعه های بزرگ از سیستم اتوماسیون استفاده می کنند.

تسمه نقاله pvc

بلت کانوایر نامی است که در زبان لاتین به این نوارهای نقاله می گویند و با توجه به متنوع بودن کاربردها و نیز نوع کالاها ، تسمه ها نیز در تنوع های بالایی تولید می شوند و جهت استفاده به بازار عرضه می شوند. از جمله کاربردی ترین نوع از این محصول که دارای سازگاری بسیار بالایی با مواد غذایی و نیز مواد بهداشتی و … می باشد ، نوار نقاله های پی وی سی می باشند . ( PVC BELLT )

اجزای تسمه پی وی سی

این دسته از تسمه نقاله ها جزو مشتقات نوارهای پلاستیکی هستند و از همین جهت سازگاری بالایی با مواد بهداشتی و غذایی و … برقرار می کنند. این دسته از نوارها از دو جزء بسیار مهم تشکیل می شوند. یکی از آن ها بخش اصلی تسمه ها یعنی pvc است و بخش دیگر آن ، نخ های پلی آمیدی است که ما بین آن ها به کار می روند.

هرچه ضخامت نوار بیشتر می شود ، بر تعداد لایه های نخ پلی استر افزوده می شود و از همین رو میزان ضخامت نوار با لایه های نخ به کار برده شده در مابین تسمه ها رابطه ی مستقیمی دارند.

استفاده از این الیاف در مابین پی وی سی ها علاوه بر این که بر استحکام و قدرت نوار می افزاید ، مانع از کشش تسمه در کاربردهای مختلف می شود. به عبارتی دیگر اگر این الیاف در مابین بلت ها به کار نرود ، نوارها به راحتی خاصیت کشسانی خواهند داشت و در این صورت بر روی شاسی نوار نقاله قادر به گردش نخواهند بود. / تسمه نوار نقاله پی وی سی

اجزای تسمه پی وی سی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *