خط تولید

خط تولید

در نقاله ها سیستم یا جزئی که اصلی ترین کار برای انتقال مواد و قطعات بین ایستگاههای کاری را انجام میدهد و سیستم نقاله نیز معمولاٌ به آن نام،نامیده میشود کانوایر آن است. نوارنقاله ها را میتوان از لاستیک محکم شده بوسیله الیاف، زنجیر، توری، تخته یا ، رولیک و … انتخاب کرد…

معمولا در انتخاب انوع نوار نقاله باید به مواردی همچون دمای محیط کار،شرایط محیط کار،ابعاد مواد،جنس و ساختار مواد،شرایط و نحوی حمل و… را در نظر گرفت

غلطک نقاله

 در نوار نقاله هایی که از نوار لاستیکی برای انتقال مواد استفاده میشود .انواع گوناگونی از تجهیزات برای هدایت لاستیک در مسیر مشخص استفاده میشود که نسبت به موارد کاربر تسمه نقاله متفاوت خواهد بود. به طوری که برای انتقال محصولات بسته بندی شده میتوان از صفحات اهنی بدونه به کار گیری رولیک استفاده کرد یا اینکه تنها از رولیک و بدونه لاستیک بهره برد. ولی برای انتقال مواد فله ای لازم است تا لاستیک برای انتقال مواد به کار برده شود. و چون در فاصله بین توپی ها لاستیک باید به شکل مناسب هدایت شود از اجزائی استفاده میشود که رولیک نامیده میشود..

 رولیک ها در ابعاد،اندازه ها و اشکال مختلفی تولید میشود.در هنگام انتخاب باید توجه داشت که عمر مفید در هنگام کار رابطه مستقیم دارد با نحوی ساخت و نیز اینکه آیا هنگام ساخت مکانیزمی برای تعمیرات احتمالی و اینکه در مقابل آب و گردوغبار غیر قابل نفوذ باشد به کارگرفته شده است یا نه.

 در کل رولیک ها در دو گروه قابل تعمیر و یکبار مصرف و از نظر محل به کار گیری رولیک ها به گروههای اصلی زیر تقسیم میشود.

تسمه مدولار

این مدل تسمه  نقاله ها در ابعاد( طول، عرض، ارتفاع ) وتعداد طبقات مختلف متناسب با کاربرد نوارهای نقاله  طراحی و تولید می گردد.
بدنه این نوار نقاله  بر اساس سفارش مشتری از استیل یا فولاد رنگ شده می باشد.این نقاله ها در زمان استفاده نیاز به رگلاژ ندارد.

کاربرد و مزایا تسمه نقاله :

تسمه نوارهای نقاله از قطعات جداگانه قابل مونتاژ تولید می شود که امکان تعویض و تعمیر قطعات به آسانی میسر می باشد.
بر اساس کاربرد در خط تولید به اشکال مختلف ساده یا مخلخل استفاده می شود

 تنطیم نوار در این مدل نقاله بسیار آسان می باشد و در زمان استفاده نیاز به رگلاژ مکرر ندارد..

درباره ی admin

شرکت امید عمران سهند بزرگترین تولید کننده انواع دستگاه های انتقال مواد (نوار نقاله ها) به صورت کاملا تخصصی می باشد. در صورت نیاز به انواع تجهیزات با مسئولین فروش ما در تماس باشید.

مطلب پیشنهادی

تسمه نوار نقاله

تسمه نوار نقاله – عمده استفاده ها و برنامه های کاربردی

تسمه نوار نقاله – عمده استفاده ها و برنامه های کاربردی تسمه نوار نقاله تسمه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *