دستگاه کیسه پرکن-jumpbag

دستگاه کیسه پرکن-jumpbag

دستگاه کیسه پرکن

امروز با شما علاقمندان به صنعت ، به بررسی یک دستگاه بسیار کاربردی خواهیم پرداخت که کمک شایانی در خطوط تولید شرکت ها می کنند. این دستگاه کیسه پرکن نام دارد ، آنچه از نام آن معلوم می شود ، ماهیت آن در تولید و صنعت را بیان می کند.

کیسه پرکن ها چه وظیفه ای دارند ؟

یک خط تولید مواد فله پودری را تصور کنید که محصول نهایی با سرعت سرسام آوری به مرحله پایان میرسد و آماده بسته بندی شدن است. در چنین خطوط تولید اتوماتیک دیگر شیرینگ کردن محصول به صورت دستی جوابگوی نیازهای خط تولید نیست. در این موارد نیاز به کیسه پرکن ها احساس می شود.

این دستگاه در انواع مدل ها با توجه به نیاز ما تولید می شوند و می تواند از ساده ترین حالت ممکن تا یک دستگاه تمام اتوماتیک باشد.

دستگاه کیسه پرکن-jumpbag

ساختمان دستگاه کیسه پرکن

اگر تا به حال دستگاه کیسه پرکن ندیده اید ، باید با این توضیحاتی که در بالا نوشته شد، یک تصور ذهنی برای شما بوجود آمده باشد . اگر خلاف این قضیه است ، بیایید تا با هم بکاویم و یاد بگیریم. در این نقطه باید از یک شرکت تولید مواد پودری مثال بزنیم تا بتوانید بهتر موضوع را درک کنید. در چنین خط تولیدی که مواد تولید شده توسط یک نوار نقاله به نقطه بسته بندی نقل می شوند. یک دستگاه آماده پرکردن مواد به داخل کیسه های مواد و پلمپ کردن آن است ، آن دستگاه همان کیسه پرکن است.

این نوع از دستگاه ها شامل دو ورودی مواد و رول کیسه ها هستند که کنترل این کیسه ها توسط بازوهایی که بر روی دستگاه نصب می شوند ، صورت میپذیرد و این سیستم اجازه ورود مواد به داخل کیسه را به اندازه معین ( از قبل تعیین شده) میدهد و پس از پر شدن کیسه ها را به سمت محل دپو یا بارگیری حرکت می دهد.

دستگاه کیسه پرکن-jumpbag

ساختمان دستگاه کیسه پرکن

ویژگی های کیسه پرکن ها

برای انتخاب یک کیسه پرکن مناسب برای خط تولید خود باید چند نقطه مهم را درنظر بگیریم :

  • ما چه دستگاه هایی را تولید می کنیم؟
  • کیسه های ما چه ظرفیتی دارند ؟ از چه جنسی هستند ؟
  • ظرفیت تولید ما چقدر است ؟
  • آیا کیسه های بسته بندی شده توسط یک نوار نقاله به محل دپو حمل می شوند؟

موارد استفاده از کیسه پرکن ها

از دستگاه های کیسه پرکن در انواع صنایع مختلف استفاده می شود ، این شرکت ممکن است یک تولید کننده مواد غذایی باشد یا تولید کننده مواد شیمیایی جنس مواد حالت جامد باشد یا مایع ، درست است که در ماهیت کار تغییری ایجاد نمی شود اما در صنایع غذایی و بهداشتی و دارویی نیازمند یک دستگاه با متریال بهداشتی هستیم که قابلیت شسته شدن داشته باشد ، یا در برخی محصولات نیازمندیم که دستگاه بتواند در برابر اثرات شیمیایی مواد ، مقاومت از خود نشان دهد.

موارد استفاده از کیسه پرکن ها

ظرفیت کیسه ها

از نقاط تاثیر گذار بر ابعاد دستگاه ، اندازه کیسه هایی است که توسط دستگاه پر خواهد شد. در برخی از شرکت های تولیدی ، اندازه کیسه های بسته بندی شده بقدری بزرگ است که تریلر تنها قادر به حمل 4 عدد از آن کیسه ها است. پس دستگاهی که چنین کیسه ای را بسته بندی می کند ، باید ابعاد بسیار بزرگی داشته باشد.

ظرفیت تولید و بسته بندی

در این جا باید به این مورد توجه کنیم که در یک زمان معین ، مثلا 1 ساعت ، چند عدد کیسه باید توسط این سیستم پر و بسته بندی شود. به این نسبت ظرفیت بسته بندی می گوییم. در خطوط تولید بزرگی مثل شرکت های سیمان نیازمند سیستم های با ظرفیت بالا هستیم که بتواند پاسخگوی نیازمند ما باشد. در چنین شرکت هایی که تولید بصورت مداوم انجام می شود عملیات بسته بندی و دپو با سرعت بالا توسط سیستم های تمام اتوماتیک انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *