ساختار تسمه مدولار – متریال مورد استفاده در تولید تسمه مدولار

ساختار تسمه مدولار

ساختار تسمه مدولار :

مواد استاندارد برای تولید تسمه نقاله پلاستیکی مدولار : 

 

ساختار تسمه مدولار

پلی اتیلن، پلی پروپیلن و پلی ایستال از جمله مواد طبیعی هستند که در مواد سنتی موجود است، که برای تماس با موادغذایی مورد تایید FDA میباشد.


پلی اتیلن:

می تواند در دماهای عملیاتی منفی 73 درجه سانتی گراد تا 66 درجه مورد استفاده قرار بگیرد که برای نصب در مناطق سرد بهترین گزینه می باشد.تسمه نقاله ای که با این گرید ساخته می شود بسیار انعطاف پذیر و ضد ضربه می باشد. پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 0.92 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد. مقاومت شیمیاییی بالا و سازگار با مواد غذایی می باشد.


پلی اتیلن پلاس:

پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 0.92 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد. مناسب برای استفاده در مناطق با دمای متوسط. محدوده دمایی منفی 20 تا 80 درجه سانتی گراد. مقاومت شیمیایی بالا و سازگار با موادغذایی. خصوصیات مشابه با پلی اتیلن، با استحکام کششی 30 درصدی و همچنین کاهش استحکام ضربه.


پلی پروپیلن:

می تواند دماهای عملیاتی از 5 تا 100 درجه سانتی گراد را تحمل کند. این ماده از لحاظ سختی و کششی ایده آل می باشد. جهت نصب و راه اندازی در مناطق درجه حرارت بالا و همچنین دیگ بخار و خشک کن به درجه خاصی است، این مواد مقاومت شیمیایی عالی از خود در برابر مواد شیمیایی نشان می دهند. پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 0.92 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد. مورد تایید و سازگار با مواد غذایی است.


پلی پروپیلن تثبیت شده با حرارت:

پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 0.92 گرم برسانتی متر مکعب. مناسب برای استفاده در مناطق با درجه حرارت بالا. محدوده دمایی از 5 تا 120 درجه سانتی گراد. مقاومت شیمیایی بالا و سازگار با موادغذایی. استحکام کششی متوسط، مقاومت کم در برابر ضربه در دماهای پایین.


پلی پروپیلن کامپوزیت:

پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 1.25 گرم بر سانتی متر مکعب. مناسب برای استفاده در مناطق با درجه حرارت بالا. محدوده دمایی از 20 تا 130 درجه سانتی گراد. مقاومت شمیایی خوب. یک ماده قوی و پایدار، استحکام کششی بسیار بالا، افزایش اصطکاک بین تسمه و نوار بسترZ، استحکام کم در دماهای پایین.


پلی پروپیلن آنتی استاتیک:

پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 0.98 گرم بر سانتی متر مکعب. مناسب برای استفاده در صنایع تولید و مونتاژ قطعات الکترونیکی که نیاز به تخلیه جریان الکتریسیته دارند. محدوده دمایی از 5 تا 100 درجه سانتی گراد. مقاومت شیمیایی بالا و سازگار با مواد غذایی. استحکام کششی متوسط.


(Polyacetal(pom:

یک ماده جامد قوی است که در دمای کاری منفی 43 تا 95 درجه کار می کند. این ماده دارای نیروی کششی عالی و سختی بسیار عالی میباشد که باعث کاهش اصطکاک تسمه میگردد. این تسمه با خواص فوق برای صنعت بطری و کنسرو که معمولا با بی احتیاطی انتقال داده می شود مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این تسمه نقاله برای انتقال موادشوینده حاوی کلر و اسید بسیار مناسب می باشد. پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 1.4 گرم بر سانتی متر مکعب. مناسب برای استفاده در مناطق سرد و گرم. مقاومت کم در دماهای پایین.


پلی استال آنتی استاتیک (POM):

پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 1.4 گرم بر سانتی متر مکعب. محدوده ی دمایی منفی 43 تا 95 درجه کار می کند. مناسب برای صنایعی که نیاز به تخلیه انرژی دارند. از سایر ویژگی های این ماده میتوان گفت که همانند پلی اتیل است. سازگاری با موادغذایی نداشته و مورد تایید نمی باشد.


نایلون 6:

پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 1.08گرم بر سانتی متر مکعب. مناسب برای استفاده در مناطق سرد و گرم. محدوده دمایی از -45 تا 110 درجه سانتی گراد می باشد که مقاومت شیمیایی بالایی داشته ولی در مناطق مرطوب در دماهای بالا مناسب نمی باشد. مورد تایید صنایع غذایی (FDA) میباشد. تشکیل یافته از موادی با خصوصیت سخت،انعطاف پذیر، مقاومت کششی بالا و همچنین مقاومت بالا.


نایلون 6.6:

پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 1.1گرم بر سانتی متر مکعب. مناسب برای استفاده در مناطق سرد و گرم. محدوده دمایی از -45 تا 150 درجه سانتی گراد میباشد، اگرچه برای استفاده در مناطق بسیار مرطوب با دمای بالا مناسب نیست و مورد تایید صنایع غذایی (FDA) نمی باشد. ترکیبی از مواد با ویژگی سخت، انعطاف پذیر، مقاومت کششی بالا و همچنین مقاومت بالا.


نایلون آنتی استاتیک:

پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 1.1 گرم بر سانتی متر مکعب. مناسب برای مناطقی که نیاز به تخلیه انرژی برق دارند. محدوده دمایی -45 تا 110 درجه سانتی گراد. مقاومت شیمیایی بالا و عدم سازگاری با محیط های مرطوب. مورد تایید FDA و سازمان موادغذایی نمی باشد. تشکیل یافته از موادی سخت، انعطاف پذیر،با مقاومت کششی بالا و همچنین مقاومت بالا.


پلی اتیلن بازدارنده آتش:

پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 0.98 گرم بر سانتی متر مکعب. مناسب برای استفاده در مناطق مواجه با خطر آتش سوزی، مانند اجاق های مایکروویو و مانند آن. محدوده دمایی +5 تا +120 درجه سانتی گراد می باشد. مقاومت شیمیایی بالا و مورد تایید سازمان موادغذایی و بهداشتی می باشد. مواد قوی با استحکام کششی متوسط و استحکام کم در دماهای پایین.


مواد سایشی یا اصطکاک:

پلاستیک حرارتی با وزن تقریبی 1.14 گرم بر سانتی متر مکعب. مناسب برای استفاده در هر دو مناطق سرد و گرم می باشد. محدوده دمایی بین -25 تا +80 درجه سانتی گراد می باشد. مقاومت شیمیایی بالا و مورد تایید FDA می باشد. مواد نرم با اصطکاک بالا و استحکام کششی کمتر. مناسب برای قرار دادن در سطح PP و PE تسمه. این نوع تسمه برای شیب های کمتر مناسب می باشد.


مواد سیلیکون و تفلون:

این افزودنی به پلی اتیلن وپلی پروپیلن اضافه شده است. این ماده مانع از انجماد محصولات و جلوگیری از چسبیدن محصولات به تسمه می شود. مورد تایید صنایع غذایی می باشد و اصولا خاصیت اولیه مواد تغییر نکرده است.


قابلیت تشخیص فلز:

این افزودنی به پلی پروپیلن اضافه شده است. این ترکیب برای شناسایی فلزات طراحی شده است. درجه حساسیت ممکن است طبق سفارش مشتریان متفاوت باشد. مورد تایید FDA می باشد که در بسته بندی و پردازش موادغذایی مورد استفاده قرار می گیرد.


مواد ویژه برای تسمه نقاله پلاستیکی مدولار:

مناطق درجه حرارت بالا:

برای اجاق گاز، بخار و خشک کن هوا وغیره، این مزیت برای استفاده از مواد پلی پروپیلن با ثبات درجه حرارت است که تحت تاثیر دمای پایدار قرار نگرفته است.برای تمیز کننده ها و پاستوریزه ها و غیره که در آن گسترش حرارتی تسمه ممکن است یک مسئله باشد، ما تسمه را در مواد کامپوزیت عرضه می کنیم.این ضریب انبساط حرارتی را تقریبا برابر می کند، 75% از پلی پروپیلن معمولی، علاوه بر این دارای مقاومت شیمیایی عالی است و به اتلاف هزینه های استاتیکی که ممکناست در برنامه های خاص ایجاد شود کمک خواهد کرد، برای برنامه های کاربردی عمومی در مناطق با درجه حرارت بالا، انواع مختلف نایلون را پیشنهاد می کنیم که تریبی عالی از نیروی کشش و مقاومت بالا می دهد.


نایلون:

جنس نایلون را می توان در هر دو مناطق گرم و سرد مورد استفاده قرار داد زیرا آنرا در محدوده دمای منفی 45 تا 160 درجه(بسته به انتخاب نایلون) کنترل می کند، این مواد نرم با نیروی کششی خوب و ضد ضربه وهمچنین مقاومت شیمیایی بالا و تراکم Akulon 1.08 تا 1.37 متغیر از 6 نوع نایلون تقویت شده تشکیل یافته است.همه مواد نایلونی مورد استفاده در این تسمه با گروه صنایع غذایی سازگارمی باشد.

بطور کلی در ساختار تسمه های مدولار میتوان از هر نوع ماده ای که مقاوم در برابر شعله و اسید و برش باشد میتوان استفاده کرد.


 

دوباره تلاش کنید

انتخاب نوار نقاله – راهنمایی های خوب برای انتخاب سیستم نوار نقاله مناسب چیست؟

برخی از راهنمایی های خوب برای انتخاب سیستم نوار نقاله مناسب چیست؟ انتخاب صحیح نوار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *