شلنگ لاستیکی

شلنگ لاستیکی

شلنگ لاستیکی نوعی لوله توخالی است که برای انتقال مایعات از یک مکان به مکان دیگر طراحی شده است. شکل شیلنگ استوانه ای است. آنها در آب یا محیط های مایع دیگر برای حمل هوا یا گازهای دیگر استفاده می شوند و یا در هوا یا محیطهای گازی دیگر برای حمل مایعات مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین به عنوان لوله یا لوله شناخته می شود ، از شیلنگ برای طیف گسترده ای از اهداف صنعتی استفاده می شود. شیلنگ ها از طریق فرآیند اکستروژن تولید می شوند. به طور کلی ، شیلنگ ها برای حمل مایعات از طریق محیط های سیال استفاده می شوند. این عملکرد شیلنگ نیازهای اصلی لاستیک را در شیلنگ ها تعیین می کند. شیلنگهای سیلیکونی بسیار محبوب هستند.

خصوصیات شیلنگ های لاستیکی

مورد نیاز لاستیک در شیلنگ ها بسته به نوع شلنگ ، محصول حمل شده و نیاز به لایه ها و روکش های پرکننده متنوع است. هر شیلنگ بسته به نوع ساخت آن ، می تواند بیش از یک نوع ترکیب لاستیکی داشته باشد ، بطور ویژه فرموله شده برای ارائه خصوصیات لازم برای لایه. یکی از عوامل اساسی در شیلنگ لاستیکی رسیدن به سطح بسیار بالای چسبندگی برای اطمینان از حداکثر مقاومت در برابر خستگی است. از مهمترین خصوصیات شیلنگ مقاومت روغن یا مایعات ، مقاومت بالا در برابر آروماتیک ، مقاومت در برابر دما ، مقاومت در برابر فشار و مقاومت ازن.

برنامه های کاربردی شلنگ لاستیکی

برنامه های معمولی که توسط شلنگ لاستیکی استفاده می شود عبارتند از:
همه منظوره
کشاورزی
هواپیمایی یا هوا فضا
شیمیایی
ساخت و ساز
خنک کننده
کرایوژنیک
تخلیه
اگزوز
آتش
فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی
هوای تازه
باغ یا محوطه سازی
صنعت سنگین
HVAC
دریایی
پزشکی یا دارویی
روغن یا سوخت و غیره.

انواع شیلنگ های لاستیکی در کاربردهای صنعتی:

شیلنگ سوخت: شیلنگهای سوخت به منظور تنظیم و کاهش انتشار هیدروکربنها ، باید از نفوذپذیری بسیار کمی در سوخت استفاده کنند. سوخت های مخلوط مانند اتانول ، متانول و غیره به شیلنگ هایی با مقاومت بالا در برابر حلال های قطبی احتیاج دارند. افزودن جیوه های کربن به شیلنگ های لاستیکی هم باعث کاهش نفوذپذیری بنزین و هم تورم حلال ها می شود.

شیلنگ رادیاتور: شیلنگ های رادیاتور در دمای بالا در برابر خنک کننده ها مقاوم هستند.
شیلنگ صنعتی: انواع مختلفی از کاربردهای شیلنگهای صنعتی از جمله شیلنگهای آب و بخار ، شیلنگهای هوا ، شیلنگهای نفتی و نفتی ، شیلنگهای مبرد و شیلنگهای شیمیایی وجود دارد. در اینجا ، مقاومت و مقاومت در برابر حلالها و مواد شیمیایی نیز مورد نیاز اصلی است.

سرویس آتش نشانی: شیلنگ های آتش نشانی یکی از شناخته شده ترین لوله های شیلنگ در مصارف صنعتی هستند زیرا در ایستگاه های آتش نشانی و آتش نشانی ها عمدتاً کاربرد دارند. قسمت داخلی شیلنگ با ترکیب لاستیک مقاوم در برابر آب مناسب برای استفاده در نظر گرفته شده است. این پوشش همچنین از لاستیک ساخته شده است که مقاومت خوبی در برابر گرما و سایش دارد.

شیلنگ باغ: از این گیاه برای آب دادن به گیاهان در یک باغ یا چمن یا برای حمل آب در یک آبپاش برای همین منظور استفاده می شود.
شیلنگهای هوا: این شیلنگها در غواصی زیر آب برای حمل هوا از سطح یا مخازن هوا استفاده می شوند.
شیلنگ های خودرو: اینها در اتومبیل ها برای جابجایی مایعات برای استفاده در روغنکاری یا سرمایش و در هیدرولیک استفاده می شوند.

خرید نکاتی برای شیلنگ های لاستیکی
برای خرید شیلنگ موارد زیر را در نظر بگیرید:
طرح
واحدهای طراحی: واحدهای طراحی می توانند اندازه گیری انگلیسی مانند اینچ یا کسری از یک اینچ یا اندازه گیری متریک مانند در میلی متر یا سانتی متر باشند.
قطر داخلی: قسمت داخلی شیلنگ قطر داخلی است.
قطر خارج: قطر بیرونی مشخصات عادی شیلنگهای سازه راه راه یا پلید است.

مشخصات عملکرد شلنگ لاستیکی

فشار کار: این حداکثر فشار طراحی سرویس است.
حداکثر خلاء: این در اینچ یا میلی متر جیوه ارجاع شده در زیر یک فضای استاندارد داده شده است.
حداقل شعاع خم: این به ترکیبی از تغییر شکل مقطع شلنگ و حد خمش مکانیکی هر نوع تقویت بستگی دارد.
دامنه دما: این حداکثر دامنه مورد نیاز دمای محیط کار است.
گزینه های ساخت و ساز
تقویت شده: ساخته شده با برخی از عناصر تقویت شده.
کویل: برای انعطاف پذیری و کشش.
راه راه یا حلقوی پیچیده: حاوی پیچ و مهره ها ، پلک ها یا پیچ های مارپیچ است.
مفصل: بخش های شیلنگ سفت و سخت که با “اتصالات” ساخته شده اند که می توانند در آن موقعیت یا مفصل قرار گیرند.
چند عنصر: این بیش از یک شیلنگ است که در یک پیکربندی مسطح ، روبان یا یکپارچه تشکیل شده یا به هم چسبیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *