خانه / اخبار / لاستیک طبیعی – تفاوت لاستیک طبیعی و مصنوعی – فرمول لاستیک – مواد اولیه لاستیک
لاستیک طبیعی
لاستیک طبیعی

لاستیک طبیعی – تفاوت لاستیک طبیعی و مصنوعی – فرمول لاستیک – مواد اولیه لاستیک

لاستیک طبیعی

انواع لاستیک:

هیچ کدام از محصولات لاستیکی ما عامیانه نیستند.لاستیک در حقیقت به یک بخش ضروری از زندگی همه تبدیل شده است. بنابراین این امکان را به ما می دهد که تا در مورد انواع مختلف لاستیک مورد استفاده در ساخت کالاهای لاستیکی صنعتی و همچنین محصولات مصرفی و مصرفی روزانه آگاهی داشته باشیم.

لاستیک چیست؟

از نظر فنی، لاستیک یک پلیمر طبیعی ایزوپرن است (معمولا سیس -1 و پلی سیسپرن -4). این پلیمر هیدرو کربنی است که بعنوان لاتکس شیری در شیره گیاهان مختلف وجود دارد و می تواند به صورت مصنوعی نیز ساخته شود. درصد کمی (حدود 5 درصد) از مواد دیگر مانند پروتئین، اسیدهای چرب، رزین و مواد معدنی (نمک) نیز در لاستیک طبیعی وجود دارند. لاستیک همانطور که قبلا نیز ذکر شد، می تواند بصورت مصنوعی ساخته شود. لاستیک مصنوعی به نوع کاملا مصنوعی تولید می شود.

به زبان ساده، لاستیک را می توان به عنوان جامد چسبان و الاستیک تعریف کرد که از یک مایع شیری معروف به لاتکس به دست آمده از انواع درختان لاستیکی تولید می شود.

انواع مختلف لاستیک:

در اصل دو دسته گسترده وجود دارد که انواع لاستیک را می توان در آن قرار داد. اینها –لاستیک طبیعی و لاستیک مصنوعی هستند. بعضی اوقات لاستیک های آتش فشانی نیز نوعی لاستیک به حساب می آیند. بیایید در مورد همه نوع لاستیک ها بیشتر آگاهی داشته باشیم.

لاستیک طبیعی:

ماده الاستیک که از شیره لاتکس درختان بدست می آید، لاستیک طبیعی نام دارد.لاستیک طبیعی را میتوان در انواع مختلف محصولات لاستیکی آتشفشان کرد و به پایان رساند. انواع مختلف درختان گرمسیری و نیمه گرمسیری در مناطق آمازون، جنوب شرقی آسیا و آفریقا لاتکس مایع شیری تولید می کند که به شکل لوله های لاتکس است.مولکول های لاستیکی موجود در این لوله های لاتکس از 5 اتم کربن و 8 اتم هیدروژن تشکیل شده است.

تعداد زیادی از این مولکول های لاستیکی با یکدیگر به یکدیگر متصل می شوند تا ساختار طولانی و زنجیره ای مانند شکل بگیرند. این زنجیره از مولکول های لاستیکی به پلیمر گفته می شود که خاصیت ارتجاعی به لاستیک می دهد.

درباره ی admin

شرکت امید عمران سهند بزرگترین تولید کننده انواع دستگاه های انتقال مواد (نوار نقاله ها) به صورت کاملا تخصصی می باشد. در صورت نیاز به انواع تجهیزات با مسئولین فروش ما در تماس باشید.

مطلب پیشنهادی

دستگاه بنبوری (Banbury mixer)

دستگاه بنبوری (Banbury mixer)

دستگاه بنبوری (Banbury mixer) مروری بر ترکیب ترکیبی لاستیک در میکسر Banbury در صنایع تایر: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *