نوار نقاله بارگیری کشتی

نوار نقاله بارگیری کشتی

کانوایر بارگیری کشتی چیست؟

نوار نقاله، دستگاهی کاربردی برای حمل و نقل مواد و متریال ها میباشد. با پیشرفت تکنولوژی این دستگاه بصورت گسترده و وسیع در حال پیشرفت میباشند. نوار نقاله بارگیری کشتی یکی از کاربردی ترین انواع کانوایر ها میباشد. که در ادامه ی این مقاله به بررسی و تحلیل تخصصی این نوار نقاله ، و طراحی ایده آل آن در مجموعه امید عمران سهند میپردازیم.
این دستگاه برای بارگیری مواد و یا متریال در کشتی استفاده میشود که با توجه به نوع کاربرد در انواع های مختلفی میتوان تولید و طراحی کرد.در بنادر و اسکله ها برای تسریع و سهولت، جهت بارگیری و تخلیه مواد از کانوایر های بارگیری کشتی استفاده میشود. استفاده از این دستگاه مزیت و کاربرد های بسیاری دارند که برای درک بهتر این تکنولوژی ها، در ادامه با ما همراه باشید.

اجزای تشکیل دهنده ی نوار نقاله بارگیری کشتی

نوار نقاله ها بصورت کلی از چندین اجزای اصلی و حیاتی تشکیل میشوند ، که کانوایر بارگیری کشتی نیز از این امر مستثنا نمیباشد.
شاسی ؛ بدنه ی این دستگاه به علت طول زیاد، حجم و وزن بالای مواد بارگیری از جنس تیرآهن طراحی میشود.
تسمه ؛ تمسه نقاله این کانوایر از جنس لاستیک آجدار میباشد، که به مقاومت و طول عمر تسمه کمک میکند. قطر این تسمه ها از ضخامت 12 تا 15 میلی متر میباشد که مقاومت بالایی دارد، و در بارگیری و تخلیه کشتی که مواد و متریال ها حجم و وزن بالایی دارند، مستحکم میباشد.
چرخ ها ؛ چرخ های این ماشین به علت سنگین بودن وزن دستگاه و متریال ها از جنس چرخ تریلی میباشند که تحمل وزن بسیار بالایی دارند.
الکتروموتور و گیربکس ؛ موتور وگیربکس این کانوایر ها نسبت به نوار نقاله های دیگر پر قدرت تر میباشد و از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردارند.
درام و رولیک ؛ این دستگاه از رولیک های تعویضی با کیفیت و دارم های قدرتمند با قطر بالاتر از 40 سانتی متر بهره میبرد.
نوار نقاله ی بارگیری کشتی با توجه به نیاز و کاربرد میتواند در دو نوع، ثابت و تلسکوپی طراحی شود. در بارگیری هایی که کشتی فاصله ی زیادی با محل بارگیری و تخلیه دارد، از کانوایر بارگیری تلسکوپی استفاده میشود که قابلیت افزایش طول دارد. این مدل از کانوایر ها قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و توسط جک های پنوماتیک کنترل میشوند. که توسط ریموت قابل تنظیم هستند. تابلو برق و اینورتر تکمیل کننده ی این سیستم پر قدرت میباشد که تمامی اجزا را تحت کنترل دارند.

نوار نقاله بارگیری کشتی

کاربرد های نوار نقاله بارگیری

همانطور که در بخش قبلی گفتیم ،این نوع کانوایر در بندر ها و اسکله ها برای بارگیری و تخلیه متریال از کشتی مورد استفاده قرار میگیرد، که حجم و وزن این متریال ها عموما بسیار بالا میباشد. و این سیستم با توجه به مکانیزم ساخت فوق العاده حرفه ای،تمامی نیاز های مربوطه را بصورت کامل پشتیبانی میکند.
در صورتی که برای بارگیری و دپوی مواد فله ای مورد استفاده قرار گیرد، آپشن فیدر نیز به آن نصب میشود. فیدر در واقع یک قیف میباشد که جهت سهولت ورود مواد فله ای بر روی تسمه، تعبیه میشود.

کانوایر بارگیری کشتی

نتیجه گیری:

با توجه به مطالب بالا، نتیجه میگیریم که ،نوار نقاله بارگیری کشتی در بنادر و اسکله ها برای بارگیری و تخلیه متریال ها در کشتی مورد استفاده قرار میگرند. که نسبت به نیاز کاربر این نوار نقاله در دو نوع ثابت و تلسکوپی طراحی میشوند. بدنه ی این دستگاه از تیرآهن مقاوم میباشد و از چندین جز اصلی مانند تسمه ،جک،الکتروموتور و گیربکس،رولیک ها و درام تشکیل میشود. برای ثبت سفارش نوار نقاله بارگیری کشتی میتوانید با کارشناسان امید عمران سهند در ارتباط باشید

نوار نقاله کشتی 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *