نوار نقاله بلت/ نوار نقاله/تسمه نقاله

نوار نقاله بلت/ نوار نقاله/تسمه نقاله

نوار نقاله بلت/ نوار نقاله/تسمه نقاله

نوار نقاله بلت:

نوار نقاله بلت

به طور ساده یک نوار نقاله شامل 2 یا چند پولی با یک بلت که مواد را منتقل میکند میباشد. بلت توسط حرکت دورانی پولی که توسط یک موتور، موتورگیربکس و یا هیدرو موتور به حرکت در میآید حرکت میکند و مواد روی آن حمل میشود. پولی محرک پولی درایو و سایر پولی ها به ترتیب پولی انتهایی ، پولی خمش برای ایجاد انحناء در نوار میباشد.

به طور عمده دو گروه نوار نقاله صنعتی وجود دارند که در صنایع مختلف کاربرد دارند. این محدوده وسیع از صنایع کشاورزی و انتقال غلات تا صنایع معدنی ، ذغال سنگ و .. میباشد. به طور عمده هر جا که انتقال ماده خشک در مسافتهای طولانی مطرح باشد استفاده از نوار نقاله مرسوم است و میتوان گفت بدون نوار نقاله هیچ کارخانه فرآوری مواد معدنی وجود نخواهد داشت.

نوار نقاله یا بلت کانوایر  برای جابجایی قطعات و تولید محصول با هزینه ی کم تر در اکثر واحدهای تولیدی مورد استفاده قرار  می گیرد. الواتورها یا بالابرها شامل انتقال دهنده‌های سقفی، الواتورهای قفسه‌ای همگی انتقال دهنده‌هایی هستند که دارای باند کششی خاصی می باشند وبرای حمل بار به صورت عمودی یاشیبدار استفاده می شوند. با توجه به نوع تکنولوژی مورد نیاز در سیستم حمل معادن ، صنایع متالوژی ، صنایع غذایی ، صنایع بسته بندی و با حالت های قرار گیری متفاوت از جمله تکی دو تایی شیب دار و …. مورد استفاده قرار  می گیرد. ساختار ساده، نگهداری آسان و … از مزایای این دستگاه می باشد.
این دستگاهها شامل قطعاتی چون: سوییچ های ایمنی وابزار دقیق، انواع بلت ها و انواع ورق ها ی ضد سایش نیز می باشند.

امید عمران سهند در زمینه فروش انواع نوار نقاله و بلت کانوایرها آماده گرفتن سفارشات شما می باشد.
متداولترین نوع نوار نقاله در صنایع و معادن نوارهای مسطح یا معمولی هستند.
این نوارها بدلیل شکل ظاهری بسیار ساده وضعیت مطلوب تری جهت تعمیر، تعویض و مراقبت نسبت به سایر نوار نقاله ها را دارا بوده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *