دستگاه بنبوری

دستگاه بنبوری

دستگاه بنبوری چیست؟

این دستگاه یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های صنعت تولید میباشد. بنبوری مواد مختلف را میکس میکند و از ترکیب مواد اولیه و فرمول ،مواد نهایی مورد نیاز را تحویل میدهد.
برای تولید هر محصولی نیاز به میکس کردن مواد اولیه آن میباشد ،که دستگاه بنبوری این وظیفه را به انجام میرساند.
مواد اولیه لاستیک که حدود 12 الی 17 نوع مواد میباشد، در معیار های خاصی درون دستگاه بنبوری با یکدیگر میکس میشوند. و مواد یکدستی برای تولید لاستیک تحویل میدهند. این دستگاه با توجه به مواد اولیه ای که میکس میشود در مدل و جنس های مختلفی قابل تولید میباشد. در ادامه این مقاله به بررسی تخصصی دستگاه بنبوری میپردازیم.

دستگاه بنبوری

اجزای بنبوری

این دستگاه از چندین بخش اصلی تشکیل میشود که عبارتند از ؛
بدنه؛ تقریبا یکی از جز اصلی هر دستگاهی میباشد و تمامی اجزا تقریبا بر روی آن نصب میشوند.
موتور و گیربکس؛ همانطور که میدانیم تمامی دستگاه ها برای تامین نیروی گشتاور از یک موتور و گیربکس بهره میبرند. این دستگاه نیز از یک موتورگیربکس متناسب با نیاز دستگاه استفاده میکند که وظیفه ی تولید و تبدیل نیروی الکتریکی به مکانی را بر عهده دارد. در این میان یک شفت نیز برای انتقال این نیرو به روتور ها به گیربکس متصل میشود که یک سر آن به روتور دستگاه متصل است.
روتور؛ روتور دو تیغه ی مخصوص از جنس فولاد ST37 آبکاری شده میباشد که مواد را بایکدیگر مخلوط میکند و موادی یک دست تحویل میدهد. روتور که توسط یک شفت به گیر بکس متصل میباشد نیروی گشتاور خود را تامین میکند و با حرکت در جهت های مخالف مواد را کاملا یکدست میکند.
جک پرس؛ برای اینکه مواد موقع میکس شدن به بالای روتور ها نیاید و مواد کاملا در معرض چرخندگی روتور ها قرار بگیرند، نیاز به یک جک پرس میباشد. این جک که سطح آن به شکل قالبی روتور ها میباشد با حرکت به سمت روتور ها، فضای خالی را پر میکنند تا مواد بصورت یکنواخت میکس شوند.
اینورتر؛ این دستگاه از یک اینورتر برای تنظیم سرعت دستگاه بهره میبرد که برای تامین کیفیت، از اینورتر (santerno) محصول کشور آلمان استفاده میشود.

دستگاه بنبوری 2

دستگاه بنبوری امید عمران سهند

دستگاه بنبوری که در مجموعه امید عمران سهند طراحی و تولید میشود یکی از با کیفیت ترین دستگاه های موجود در بازار میباشد. استفاده از متریال های با کیفیت در ساخت این دستگاه شاخصه ی اصلی مجموعه ما میباشد که به شما عزیزان اطمینان کامل از کارکرد و بازده بی نظیر آن را میدهد. این دستگاه قابلیت نصب خنک کن موتور را دارد که به درخواست شما عزیزان قابل نصب میباشد.

برای خرید و مشاوره در مورد دستگاه بنبوری با کارشناسان متخصص ما در ارتباط باشیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *