خرید تسمه نقاله

صفر تا صد تسمه نقاله

صفر تا صد تسمه نقاله

خرید تسمه نقاله از تبریز

در دنیای امروزی برای پیشبرد سریع کارها از ماشین آلات جایگزین استفاده می شود که نقش موثری در انجام سریع و با کیفیت امورات دارد. یکی از این ماشین آلات کاربردی که در دنیای امروزی نقش موثری در پیشبرد کارها دارد ، نوار نقاله ها می باشند که به عنوان یک سیستم انتقال شناخته می شوند و به جهت انتقال و جا به جایی انواع مختلفی از محصولات و کالا ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم ها با توجه به صنعت مربوطه و نیز نوع محصولاتی که وجود دارد ، در انواع مختلفی قابل طراحی و تولید می باشد.

خرید تسمه نقاله از تبریز

کاربرد تسمه در نوار نقاله

برای ساخت و تولید این سیستم ها نیاز به استفاده از تجهیزات جانبی بسیاری است. از مهم ترین این تجهیزات می توان به تسمه نقاله ها اشاره کرد. تسمه ها عامل های انتقال در این نوع از سیستم ها هستند و نقش اصلی را در ساختار کلی نوار نقاله ها ایفا می کنند. جایگاه این محصول بر روی شاسی کانوایر می باشد که به مانند کمربندی به دور آن حلقه می زند و وظیفه ی آن انتقال کالاها از نقطه ای به نقطه ی دیگر است. کاربرد تسمه ها در ساختار این سیستم ها انکار ناپذیر است و استفاده از آن ها بدون استثنا ضروری است.

کاربرد تسمه در نوار نقاله

انواع تسمه نقاله

همانطور که گفتیم بلت کانوایرها در انواع مختلفی در دسترس هستند. با توجه به اینکه نوع محصولات و کالاها با هم متفاوت است ، در نتیجه نوع تسمه ای که برای هر یک از این محصولات انتخاب می شود ، نیاز است که متفاوت باشد . خاصیت ، وزن و نوع کلی محصولات در انتخاب این بلت ها نقشی اساسی دارد و نیاز است که تمامی جوانب جهت رفع مشکلات احتمالی مورد نظر باشد و بهترین انتخاب از این نظر باشد.

این انواع می تواند از هر نظر متفاوت از هم باشد و نسبت به نوع موادی که قرار است انتقال یابد قابل تغییر است. ناگفته نماند که این تفاوت فقط از لحاظ جنس و ظاهر نیست و از نظر خاصیت فیزیکی و شیمیایی نیز دارای تقاوت هایی از هم هستند. در این بخش به این انواع بلت کانوایرها اشاره می کنیم و سپس توضیح مفصلی از هر یک از این بلت ها بیان می کنیم. صفر تا صد تسمه نقاله

تسمه نقاله گریپ
تسمه نقاله مدولار

انواع تسمه نقاله

  • لاستیکی
  • پی وی سی – PVC
  • پی یو
  • مدولار یا پلاستیکی
  • توری زنجیری به صورت فلزی
  • تفلونی
  • و …
تسمه توری زنجیری

تسمه نقاله لاستیکی

این نوع از بلت کانوایر کاربردی ترین نوع از نوارهایی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. جنس این نوار از لاستیک خام می باشد که طی مراحلی پخت و پرس می شود . در لا به لای این لاستیک از منجیدهایی استفاده می شود که باعث مقاومت و استحکام آن می شود. این منجیدها به صورت نخ های EP می باشد که در سه تا پنج ردیف ما بین لاستیک به کار می روند و به آن لایه نیز می گویند.

به طور کلی تسمه نقاله لاستیکی به صورت سه لایه ، چهار لایه و پنچ لایه تولید می شوند که از لحاظ لایه های نخی به صورت زیر است : EP315 ، EP400 ، EP500 ، EP630 ، EP800 ، EP1000 و … .

هر چه تعداد لایه های نخ ep در این تسمه ها بیشتر باشد ، مقاومت و استحکام آن نیز افزایش می یابد. از آنجایی که ضخامت این نوع از نوار ها بیشتر از سایر بلت هاست و از طرفی جنس لاستیکی آن مقاوم در برابر بسیاری از مواد و محصولات می باشد و از همین رو برای انتقال کالاهایی چون کیسه های سنگین برنج ، گچ ، سیمان در نوار نقاله بارگیری و نیز در معادن سنگ و ذغال و … می توان از این نمونه تسمه نقاله ها استفاده کرد. می توان گفت این نمونه از بلت کانوایرها مختص کاربردهای سنگین طراحی می شوند و با توجه به تنوع محصولات در انواع مختلفی در دسترس می باشند.

تسمه نقاله لاستیکی ساده -1
تسمه نقاله لاستیکی ساده - 2

تسمه نقاله پی وی سی pvc

این نوع از بلت کانوایرها بیشترین کاربرد را در صنایع مواد غذایی ، بهداشتی و دارویی دارند . جنس این نوع از بلت کانوایرها از پلاستیک می باشد و از این جهت برای صنایع بهداشتی و غذایی دارای بیشترین کاربرد می باشند. لا به لای این نوع از نوارها نیز از نخ های پلی استری استفاده می شود تا از حالت کشسانی آن جلوگیری شود. لایه های نخی که در این نوارها استفاده می شود ، تک لایه ، دو لایه و نیز سه لایه می باشد.

به طور کلی تسمه نقاله pvc دارای ضخامت های یک میل ، دو میل ، سه میل و نیز چهار میل تولید می شوند که لابه لای آن ها از نخ های پلی استر به ترتیب به صورت تک لایه ، دو لایه و نیز سه لایه به کار می رود.

استفاده از این لایه ها علاوه بر جلوگیری از به کش آمدن تسمه ، باعث افزایش استحکام و مقاومت آن می شود و در نتیجه درصد کارایی نوار نیز بالا می رود. این قبیل از نوارها به دلیل سازگاری بالایی که با مواد غذایی دارند ، بیشترین کاربرد آن ها نیز شامل خطوط تولید مواد غذایی و بهداشتی می شود. از طرفی نوعی از این بلت ها دارای قابلیت آنتی استاتیکی می باشند که از آن نیز در خطوط مونتاژ و … استفاده می شود و با توجه به ویژگی هایی که دارند ، جریان برق را از خود عبور نمی دهند. همچنین برای چنین سیستم هایی ، تسمه ای با ضخامت کم مورد نیاز است تا به راحتی بر روی درام نوار نقاله به گردش در آید و مشکلی از این نظر پیش نیاید. صفر تا صد تسمه نقاله

تسمه نقاله گریپ-2
تسمه نقاله پی وی سی سایدوال

تسمه نقاله مدولار

ان نوع از تسمه نقاله ها از جنس پلاستیک PP تولید می شوند و جهت استفاده در صنایع غذایی ، دارویی و بهداشتی طراحی شده اند. جنس این نوار سازگار با این نوع از مواد می باشد و به همین سبب در این صنایع بیشترین کاربرد را دارند. ساختار این بلت کانوایرها به گونه ای است که به صورت ماژول به ماژول می باشد و از طریق پین های پلاستیکی و … به یکدیگر متصل می شوند. در حالت کلی این نوار نقاله در دو ضخامت مختلف به صورت گام یک اینچ و گام دو اینچ طراحی می شوند.

این نوع از بلت ها به صورت گام های یک اینچ و دو اینچ تولید می شوند که در واقع ضخامت آن ها به ترتیب 2.5 سانتی و نیز 5 سانتی می باشد. حالت های مختلفی از این تسمه ها برای کاربردهای مختلف طراحی می شوند.

ساختار ماژول به ماژول این نوار ها باعث شده است تا کارایی راحت تری داشته باشند ، به طوری که در صورت خرابی هر قسمت از تسمه دیگر نیازی به تعویض کل آن یا ترمیم نیست ، تنها کافیست همان قطعه از تسمه نقاله را جدا و تعویض کرد و مجددا از آن استفاده کرد. علاوه بر آن برخی از این بلت ها نیز دارای خاصیت آنتی اسیدی هستند که در برابر مواد اسیدی بسیار مقاوم هستند و خورده نمی شوند. از جمله کاربردهای این نوارها می توان به کارخانه های تولید باتری خودرو و … اشاره کرد که از مواد اسیدی درون این باتری ها استفاده می شود. بیشترین میزان کاربرد تسمه نقاله مدولار در صنایع پخت و تولید کیک و کلوچه و مواد غذایی از این قبیل می باشد. معمولا گردش این تسمه ها در سیستم های نوار نقاله ای بر روی دنده های مدولار انجام می شود.

تسمه نقاله مدولار
تسمه نقاله مدولار-2

تسمه نقاله توری یا زنجیری

این نوع از تسمه های نقاله از جنس مفتول های فلزی تولید می شوند که نوع فلز نسبت به خاصیت مواد حمل شونده تعیین می شود. این دسته از نوارها به دلیل برخورداری از ساختاری فلزی در مواردی به کار می روند که تسمه قرار است در دمای بسیار بالایی قرار گیرد و یا اینکه محصولات جهت پخته شدن به درون کوره می روند و نیاز است نوع نواری که جهت انتقال انتخاب می شود ، در مقابل دمای حرارت بالا مقاوم باشد. این نوع از تسمه ها به طور استاندارد همیشه آماده تحویل نیستند و نسبت به سفارش در انواع مختلفی تولید می شوند.

به طور کلی ساختار این بلت کانوایرها از آهن ، گالوانیزه ، استیل و … می باشد که در ضخامت های 0.50 تا 3 میلی متر قابل تولید هستند که قیمت آن نیز نسبت به نوع مفتول تعیین می شود. هر یک از انواع مختلف آن برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار کلی تسمه توری به صورت گام به گام می باشد و اندازه این گام ها که به چشمی نیز معروف است توسط مشتری تعیین می شود که با در نظر گرفتن نوع کالا و محل قرار گیری تسمه انجام می شود. معمولا در ضخامت و لایه های مختلفی تولید می شوند. تولید این قبیل از تسمه ها به صورت کاملا سفارشی و طبق درخواست مشتری انجام می شود. اگر مواد بهداشتی و یا اسیدی باشد می توان از جنس استیل استفاده کرد . اگر برای انتقال محصولاتی چون ذغال سنگ داغ ، قطعات فلزی داغ و … باشد می توان از نوع آهنی نیز به راحتی استفاده کرد. تسمه های فلزی در انواع مختلفی قابل تولید هستند که نوع آن توسط مشتری و یا کارشناسان فروش مجموعه امید عمران سهند تعیین می شود. در صورت خرابی هر بخش از این تسمه می توان آن را توسط کارشناس فنی این مجموعه ، مورد تعمیر انجام داد.

تسمه توری استیل
تسمه توری آهنی

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

با کلیک کردن بر روی ستاره ها به ما امتیاز دهید

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

تا الان رایی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا