خرید نوار نقاله بارگیری 4 متری

خرید نوار نقاله بارگیری 4 متری

ساخت انواع نوار نقاله در تبریز

نوار نقاله ها در نگاه اول شاید وسیله ای ناکار آمد و بسیار ساده به نظر برسند . درواقع اگر اطلاعاتی از این دستگاه نداشته باشید ، در ابتدا به نظر فقط یک شاسی و قرقره و تسمه به نظر می رسد ولی اگر کاربرد آن را مشاهده کنید ، پی به ضروریت و مفید بودن این سیستم می برید. برای درک بهتر کارایی این دستگاه چند سوال مطرح می کنیم :

  • برای حمل کارتن های بسته بندی شده به درون ماشین های حمل و نقل از چه وسیله ای استفاده می کنید؟
  • برای تخلیه مواد اولیه ارسالی به مجموعه تون از چه روشی استفاده می کنید ؟
  • در خطوط تولیدی جهت جا به جایی و انتقال محصولات از چه سیستم هایی استفاده می کنید؟
نوار نقاله بارگیری 4متری

تعریف نوار نقاله

با توجه به توضیحات بالا می توانیم دریابیم که نوار نقاله ها به نوعی ماشین آلات صنعتی می گویند که وظیفه آن انتقال و جا به جایی محصولات و کالاهای مختلف از نقطه ای به نقطه ی دیگر است. میزان طول مسافت و نیز محل قرارگیری دستگاه و … در انتخاب نوع سیستم بسیار تاثیرگذار است. در لغت نامه لاتین این سیستم ها CONVEYOR نام دارند که به عنوان سیستم های انتقال شناخته می شوند و نسبت به نیاز صنعت به آن ، در انواع مختلفی قابل تولید و طراحی می باشند. یکی از انواع کاربردی این سیستم ها ، نوار نقاله بارگیری 4 متری می باشد.

نوار نقاله 4 متری

کاربرد نوار نقاله بارگیری 4 متری

این نوع از کانوایرها معمولا بیشترین کاربرد را در صنایع بارگیری مصالح ساختمانی دارند . در پروژه های ساختمانی که تعداد کیسه های سیمان ، گچ ، ماسه و … بسیار زیاد است ، نیاز است که از کانوایر جهت جا به جایی این کیسه ها استفاده شود . معمولا بارگیری این کیسه ها از ماشین های نیسان و یا خاور انجام می شود و در نتیجه نیاز به نوار نقاله بارگیری با طول زیاد نیست .

از دیگر کاربردهای این سیستم می توان در صنایع تولید بلوک های ساختمانی نام برد. در این صنایع زمانی که از دستگاه بلوک زن تمام اتوماتیک استفاده می کنند ، نیاز است که مواد بتنی میکس شده درون میکسر به وسیله ی این نوع از نوار نقاله ها به سیلوی بلوک زن منتقل شود تا پروسه تولید بلوک انجام شود. به دلیل اینکه فاصله ی بین این دو دستگاه کمتر از یکدیگر است ، در نتیجه کانوایری با طول 4 متر بهترین کاربرد را برای این زمینه خواهد داشت.

تسمه نقاله بارگیری

معمولا برای این سیستم ها از تسمه نقاله های لاستیکی استفاده می شود. در صنایعی که برای انتقال و جا به جایی کیسه ها از آن استفاده می شود ، از نوع آجدار تسمه های لاستیکی به کار می برند تا از افتادن و سرخوردن کیسه ها از روی سیستم نوار نقاله جلوگیری کند. اما برای انتقال مواد بتنی جهت تولید بلوک ها نیازی به آجدار بودن نیست و نوع ساده نیز پاسخگوی این کار است.

برخی از ویژگی های تسمه لاستیکی :

  • دارای ضخامت 10 میلی متر هستند و به همین دلیل بسیار مقاوم هستند
  • جنس این تسمه ها از لاستیک بوده و برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند
  • در مابین این تسمه ها از نخ های EP استفاده می شود تا مقاومت آن را چندین برابر کند
  • معمولا برای نوار نقاله های بارگیری در طول های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند
  • این نوع از تسمه ها به صورت دو لایه ، سه لایه ، چهار لایه و …. تولید می شوند که نسبت به نوع کار تعیین می شوند
  • در دو حالت ساده و آجدار در دسترس می باشند که می توان نسبت به کارکردی که دارند ، نوع آن ها را تعیین کرد.

( از لحاظ عرض و طول هر دو نوع با مشخصات برابر در دسترس هستند. )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *