صفر-تا-صد-رولیک-قیمت-رولیک

صفر تا صد رولیک | قیمت رولیک در تهران

صفر تا صد رولیک | قیمت رولیک در تهران

رولیک چیست؟

رولیک های نوار نقاله اجزای مهمی در ساختار نوار نقاله ها هستند. این رولیک ها بصورت استوانه میباشند که به نوار نقاله متصل میشوند. و به هنگام چرخیدن تسمه رولیک ها نیز با چرخیدن به حرکت تسمه کمک میکنند. در واقع رولیک ها برای جلوگیری از اصطکاک تسمه نقاله کاربرد دارند و با تحمل فشار و وزن بار های حملی بر روی نوار نقاله، به راحتی میچرخند. صفر تا صد رولیک | قیمت رولیک در تهران

کاربرد و انواع رولیک ها

رولیک های نوار نقاله با توجه به کاربرد و نیاز، در انواع مختلفی تولید میشوند. رولیک هایی با طول و قطر مختلف، از جمله انواع موجود هستند. همچنین برخی رولیک ها دارای مهره های فلزی یا پلاستیکی هستند که با قرار دادن آنها در قسمت میانی رولیک، به دلیل داشتن اصطکاک کمتر، صدای کمتر و حرکت روان تری دارند. همچنین در مواردی که نیاز به جابجایی نوار نقاله برای تنظیم زاویه و یا انتقال به محل دیگر باشد، رولیک های قابل تنظیم مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع رولیک ها، دارای یک مفصل هستند که به کمک آن، میتوان زاویه رولیک را تنظیم کرد.
در کل، رولیک‌های نوار نقاله یکی از اجزای حیاتی در ساختار نوار نقاله هستند. و برای تسهیل جابجایی بارها و جلوگیری از اصطکاک نوار نقاله با سطح زمین، استفاده می‌شوند.

غلتک پرسی

رولیک پرسی (Pressed Roller) یک نوع رولیک است که با استفاده از فرایند پرس کردن تولید میشود. رولیک های پرسی به دلیل فرآیند ساخت پرسی، دارای دوام و مقاومت بیشتری در مقابل فشار و وزن بارهای نقلیه هستند. همچنین به دلیل نبود مهره و روکش در بیشتر موارد ، این رولیک ها بصورت خشک و بدون لغزش با نوار نقاله تماس دارند و به دلیل کمتر بودن اصطکاک،باعث کاهش سایش و نویز در سیستم نوار نقاله میشوند. در برخی موارد، رولیک های پرسی با پوشش های پلاستیکی نیز تولید میشوند که علاوه بر کاهش سایش، به دلیل داشتن سطحی صاف و بدون حاشیه، از خردش بیشتر نوار نقاله جلوگیری میکند.

رولیک تعویضی

رولر تعویضی (Replacement Roller) همانگونه که از نامش پیداست یک نوع رولیک است که قابلیت تعمیر بلبرینگ را دارند. بدینگونه که این رولیک ها بجای فرایند پرسی از جوش و یا هر روش دیگری که قابلیت تعویضی داشته باشد، استفاده میکند. و در زمان خرابی بلبرینگ های رولیک را تعویض میکنند تا دوباره قابل استفاده شود. رولیک های تعویض به عنوان یک جایگزینی ساده و کم هزنیه برای رولیک های پرسی هستند. که باعث صرفه جویی در هزینه های تعمیر و نگهداری سیستم نوار نقاله میشوند.
از طرف دیگر، با توجه به تنوع در اندازه و نوع رولیک‌های موجود در بازار، نیاز به تولید رولیک‌های تعویضی به اندازه و نوع مشخص در سیستم نوار نقاله وجود دارد. بنابراین، این رولیک‌ها به صورت مخصوص برای هر سیستم نوار نقاله تولید می‌شوند. و معمولاً بر اساس سفارش مشتریان تهیه می‌شوند. صفر تا صد رولیک | قیمت رولیک در تهران

رولیک ضربه گیر

رولر ضربه گیر (Impact Roller) یک نوع رولیک است که برای جلوگیری از ضربه ی واردی به سیستم نوار نقاله و بهبود کارایی و عمر مفید رولیک های موجود در سیستم نوار نقاله مورد استفاده قرار میگیرد. این رولیک ها از قابلیت فوق العاده برای جذب ضربه و تحمل بارهای سنگین برخوردا هستند. رولیک ضربه گیر با طراحی خاص خود مانند فشار قوی و متعادل، باعث جذب ضربه و کاهش تاثیر آن بر روی سیستم نوار نقاله میشود. علاوه بر این، با توجه به اینکه این رولیک ها در نقاط حساس سیستم نصب میشوند. طراحی خاص آنها برای افزایش عمر مفید و کاهش نیاز به تعمیر و نگهداری آنها بسیار مهم است. رولیک های ضربه گیر برای استفاده در بخش هایی از سیستم نوار نقاله مناسب هستند که بطور مدوام با شرایط سنگینی همچون سقوط و ضربه مواجه هستند، مانند بخش تخلیه، بخش ورودی، بخش خروجی و بخش انتقال نوارنقاله.

رولیک راهنما

رولر راهنما (Guide Roller ) نوعی رولیک است که برای راهنمایی و جلوگیری از لغزش تسمه نقاله در مسیر خود و همچنین بهبود عملکرد و عمر مفید سیستم نوار نقاله استفاده میشود. این رولیک ها بصورت معمول در نقاطی از سیستم نوار نقاله که تنش بیش از حدی بر روی نوار نقاله وارد میشود، بکار میروند. رولیک های راهنما با طراحی منحصر به فرد از لغزش نوار نقاله در مسیر خود جلوگیری میکند و همچنین با کاهش تماس نوار نقاله با سطح داخلی سیستم، فرسایش نار نقاله را کاهش میدهند. علاوه بر این رولیک ها با توجه به قابلیت چرخشی خود، عمر مفید رولیک های موجود در سیستم را نیز افزایش میدهند.
رولر های راهنما برای استفاده در بخش هایی از سیستم نوار نقاله مناسب هستند که برای عبور نوار نقاله از انحنا و تغییر مسیر ها،نیار به راهنمایی دارند. برخی از این بخش ها شامل انحنای نوار نقاله، تغییر ارتفاع، تغییر جهت و تغییر مسیر میشوند.

کاربرد رولیک ها در نوار نقاله

رولیک‌ها در سیستم نوار نقاله به عنوان عنصر اصلی استفاده می‌شوند و وظیفه تأمین حرکت نوار نقاله را برعهده دارند. کاربرد اصلی رولیک‌ها در نوار نقاله، حمل و نقل مواد و بار در سیستم‌های تولیدی و صنعتی است. با توجه به تنوع رولیک‌ها، آن‌ها به صورت تخصصی در انواع مختلفی از سیستم نوار نقاله مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از کاربردهای رایج رولیک‌ها در سیستم نوار نقاله عبارتند از:

حمل بار و مواد؛ رولیک‌ها به عنوان عنصر اصلی سیستم نوار نقاله، وظیفه حمل و نقل بار و مواد در سیستم تولیدی و صنعتی را برعهده دارند.

حرکت نوار نقاله؛ رولیک‌ها با تأمین حرکت به نوار نقاله، به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کارایی و عملکرد سیستم نوار نقاله تأثیرگذارند.

کاهش اصطکاک؛ رولیک‌ها با کاهش اصطکاک نوار نقاله با سطح سیستم و کاهش فشار و تنش بر روی نوار نقاله، فرسایش و زمان‌بندی تعویض نوار نقاله را کاهش می‌دهند.

کاهش هزینه‌های نگهداری؛ با استفاده از رولیک‌های با کیفیت و مطابق با شرایط سیستم، هزینه‌های نگهداری و تعمیرات سیستم نوار نقاله کاهش می‌یابد.

بزرگترین تولید کننده رولیک

شرکت امید عمران سهند یکی از بزرگترین تولید کنندگان رولیک های نوار نقاله در ایران است. این شرکت در سال 1392 با هدف تولید و توسعه صنعت نوار نقاله تاسیس شد. و با بهره‌گیری از دانش فنی و تکنولوژی مدرن، انواع رولیک‌های نوار نقاله را تولید میکند. رولیک‌های تولیدی توسط شرکت امید عمران سهند شامل انواع مختلفی از رولیک‌های نوار نقاله، از جمله رولیک‌های نرمال، رولیک‌های پرسی، رولیک‌های تعویضی، رولیک‌های ضربه‌گیر، رولیک‌های راهنما می‌باشد.این رولیک‌ها از مواد با کیفیت و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته تولید شده‌اند و با استانداردهای بین المللی سازگاری دارند.
شرکت امید عمران سهند با توجه به مفهوم کیفیت و مشتری مداری، تلاش می‌کند تا با بهبود عملکرد محصولات خود و بهبود کیفیت خدمات ارزشمندی به مشتریان خود ارائه کند. این شرکت با برخورداری از کادر فنی و مهندسی مجرب و متعهد، به تحقق اهداف خود در حوزه تولید رولیک های نوار نقاله ادامه می‌دهد. و در پیشرفت و توسعه صنعت نوار نقاله در ایران و جهان سهیم است.

قیمت و خرید رولیک

برای خرید رولیک نوار نقاله از شرکت امید عمران سهند، شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت شرکت یا تماس با دفتر فروش شرکت، اطلاعات بیشتری در مورد قیمت و شرایط خرید بدست آورید. در هر صورت، قیمت رولیک نوار نقاله تولید شده توسط شرکت امید عمران سهند، بستگی به نوع و ابعاد رولیک و همچنین تعداد مورد نیاز شما دارد. در این رابطه، از اهمیت و ارزش اطلاعات دقیق درباره نیازهای شما برای خرید رولیک استفاده می‌شود.
همچنین، شرکت امید عمران سهند را به دلیل تمرکز خود بر کیفیت و قابلیت اطمینان محصولات خود، می‌توانید به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی برای خرید رولیک نوار نقاله در نظر بگیرید. در مقایسه با دیگر تولید کنندگان،شرکت ما توانسته است با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تلاش برای بهبود روند تولید، محصولات با کیفیت و قابل اعتمادی را به بازار عرضه کند.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

با کلیک کردن بر روی ستاره ها به ما امتیاز دهید

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

تا الان رایی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا