رولیک جوشی

رولیک جوشی

خرید رولیک جوشی

رولیک ها به عنوان مهم ترین بخش از یک سیستم نوار نقاله ای دارای انواع مختلفی هستند. در حالت کلی غلتک ها را به دو دسته تقسیم می کنند :

1- رولیک های پرسی

2- رولیک های تعویضی یا همان جوشی

در نوع اول در صورت خرابی نمی توان غلتک را تعمیر کرد و نیاز است که سری جدیدی از محصول تهیه شود. خرابی این نوع از محصول به دلیل از کار افتادن بلبرینگ ها می باشد . از طرفی چون درپوش های رولر بر روی آن پرس می شوند ، دیگر قابلیت تعویض و یا تعمیر از آن سلب می شود. به همین جهت است که در اصطلاح صنعتی به این دسته از محصول ها ، رولیک های یکبار مصرف نیز می گویند.

اما در نوع دوم درپوش محصول به صورت جوشی به سطح لوله جوش زده می شود . زمانی که بلبرینگ ها دچار خرابی شدند و دیگر کارایی لازم را نداشتند ، کافیست درپوش هایی که جوش زدیم را از محصول جدا کنیم . از این طریق بلبرینگ های دو طرف رولر را که دیگر عمر آن هارو به اتمام است ، تعویض کنیم. پس می توان گفت منظور از نوع جوشی ، همان رولیک های تعویضی می باشد.

تعریف رولیک جوشی

نحوه تعویض بلبرینگ در رولیک جوشی

جهت تعویض بلبرینگ های رولیک جوشی می توان به وسیله جداسازی محل جوش ها از روی غلتک ، به بخش اتصال بلبرینگ ها دسترسی یافت و نیز از بلبرینگ های درجه یک جهت افزایش طول مفید غلتک ها استفاده کرد. معمولا از این نمونه غلتک ها در صنایعی استفاده می شود که حجم کاری بسیار زیاد می باشد و نیز وزن محصولاتی که به وسیله ی نوار نقاله ها جا به جا می شوند زیاد باشد و در نتیجه ی آن عمر غلتک ها کاهش می یابد و در صورت استفاده از نوع تعویضی می توان با تعویض بلبرینگ ، عمر مفید رولیک را افزایش داد.

نحوه تعویض بلبرینگ در رولیک جوشی

تفاوت رولیک پرسی با رولیک جوشی

در نوع پرسی ، رولیک دارای دو عدد بلبرینگ می باشد که در دو طرف لوله مورد استفاده قرار می گیرد. این بلبرینگ ها از نوع درجه یک چینی می باشد که طول عمر مفید بالایی دارند و طی مدت زمان نسبتا طولانی قابلیت استفاده دارد. در نوع پرسی ، غلتک مادامی که بلبرینگ های آن آسیب ندیده است می توان از آن استفاده کرد . زمانی که حتی یکی از بلبرینگ ها از کار بیفتد ، عمر غلتک به پایان رسیده و نیاز است کل محصول تعویض شود . از همین رو دیگر قابلیت استفاده بر روی سیستم انتقال را نخواهد داشت.

اما در مقابل این نوع از رولرها ، نوع تعویضی قرار دارد که به مانند نوع پرسی در دو طرف لوله ی آن از بلبرینگ استفاده می شود که طول عمر مشخصی دارند و پس از طی این مدت زمان دیگر قابلیت استفاده ندارند. در این نوع از غلتک های نوار نقاله زمانی که عمر بلبرینگ ها تمام شد ، می توان به وسیله ی برش نقطه های جوش درپوش های غلتک نسبت به تعویض بلبرینگ ها اقدام کرد و مجدد از رولیک ها بر روی سیستم های انتقال استفاده کرد. از همین رو رولیک جوشی عمر مفید بیشتری دارد و بر اساس جوشکاری هایی که بر روی آن انجام می شود ، از قیمت بالاتری نسبت به نوع پرسی برخوردار است.

نحوه خرید رولیک جوشی

فروش این دسته از محصولات به صورت کاملا سفارش انجام می شود و در انبار فروشنده موجود نمی باشد و نیاز است که جهت تهیه آن ، به تعداد مورد نیاز خود سفارش دهید و پس ازتکمیل پروسه تولید َ، جهت تحویل اقدام نمایید. معمولا زمان ساخت این محصول نسبت به نوع پرسی به نسبت بیشتر است و از همین سو با توجه به تعداد سفارش می توان زمان حدودی آماده شدن آن را در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *