خانه / محصولات / نوار نقاله / آکاردئونی / نوار نقاله /کانوایر

نوار نقاله /کانوایر

نوار نقاله:

نوار نقاله از قسمتهای مختلفی چون نوار. استوانه متحرک واستوانه انتهایی ،شاسی قرقبره وموتور تشکیل شده است.

نوار بار بری مانند یک ورقه نازک از جنس لاستیک یا کائوچوست که به صورت بی انتها حول دو استوانه جلویی و عقبی به حرکت در می آید. طول و عرض نار های در معادن نسبت به بقیه کارخانجات متفاوت است ان هم به دلیل کمبود فضایی که میباشد.

اتصال نوار ها به گونه است که نوار ها پس از مدت زمانی سایش و پاره می شود و احتیاج به تعمیر پیدا می کنند و در ضمن باید محل اتصال نوار ها را نیز از پارگی چک شود.

انواع اتصال به سه دسته تقسیم می شوند

۱. اتصال توسط قلاب (نیلسون )

۲. اتصال به کمک چسباندن

۳. اتصال بوسیله ی ولکانیزاسیون

آسیب های نوار

اتصال قلاب نیلسون :

 ارزانترین  و همچنین سریعترین انواع اتصال نوع اتصال با قلاب است که امروزه در معادن زغال بیشتر کاربرد دارد. قلاب ها دارای نوک تیز می باشند به علت اینکه آسیب نرساندن بر تار و پود نوار می باشد. زمان لازم برای تعویض کردن پارگی نوار یا اتصال نوار در حدود ۱۵min است که از محاسن بزرگ اتصال نیلسون می باشد از معایب آن در وجود سوراخ هایی است که در اثر اتصال بوجود می آید و سبب ریزش مواد نرم از سوراخ به داخل شاسی می شود

اتصال نوار به کمک قلاب:

اتصال به کمک چسباندن:

نوع اتصال توسط چسباندن مرغوب تر و محکم تر می باشد. قبل از چسباندن دو انتهای نوار به یکدیگر، نوار با زاویه ۲۰ به طرف چپ و راست پخ می شود به قسمی که طرف بریده شده روی طرف دیگر بریده شده قرارگیرد.

اتصال توسط ولکانیزاسیون:

اتصال به وسیله ولکانیزاسیون بهترین طریقه وصل کردن دو سر نوار به یکدیگر است، این روش احتیاج به حرارت دادن محل اتصال دارد، در معادن زیر زمینی کمتر متداول است چون ولکانیزه کردن کار و وقت زیادی می گیرد. عمل ولکانیزه کردن نوار به کار گر متخصص نیاز دارد.

در ایران اتصال نوار توسط پیچ ومهر کردن انجام می گیرد، که یک روش ابتکاری است وبعنوان یک روش اتصال مطرح نیست.

درباره ی admin

شرکت امید عمران سهند بزرگترین تولید کننده انواع دستگاه های انتقال مواد (نوار نقاله ها) به صورت کاملا تخصصی می باشد. در صورت نیاز به انواع تجهیزات با مسئولین فروش ما در تماس باشید.

مطلب پیشنهادی

تسمه نوار نقاله

تسمه نوار نقاله – عمده استفاده ها و برنامه های کاربردی

تسمه نوار نقاله – عمده استفاده ها و برنامه های کاربردی تسمه نوار نقاله تسمه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *