تسمه توری زنجیری

تفاوت تسمه نقاله لاستیکی با زنجیری

تفاوت تسمه نقاله لاستیکی با زنجیری

تفاوت عمده تسمه نقاله لاستیکی با زنجیری

در ساخت و تولید نوار نقاله هیچ چیز به اندازه عدم سازگاری و ناکار آمدی تسمه نقاله به کل پروژه آسیب نمیزند و نیز پر هزینه نیست. پس دقت در نوع انتخاب تسمه نسبت به نوع محصول بسیار حساس و مسئله ای پر اهمیت است. مهم ترین بخش از نوار نقاله را همین بلت تشکیل می دهد که انتخاب غلط آن باعث توقف پروژه و در نتیجه توقف کار می شود. در صنعت بلت کانوایرهای مختلفی تولید و عرضه می شوند که هر یک از آن ها از ویژگی های جداگانه ای برخوردار هستند و به هنگام انتخاب هر یک از آن ها به رفتار و ویژگی هایی که دارند توجه می شود.

تفاوت تسمه نقاله لاستیکی با زنجیری

معرفی تسمه نقاله لاستیکی

این نوع از تسمه نقاله بیشترین کاربرد را در صنایع سنگین همچون معدن ، بارگیری و تخلیه کارخانجات و … دارد. جنس این نوع از بلت کانوایرها از لاستیک می باشد که همین امر باعث افزایش کارایی و کاربرد آن می شود. مقاومت و استحکام این قبیل بلت ها نسبت به سایر انواع ، بسیار بیشتر می باشد و به همین جهت نیز در صنایع سنگین کاربرد بیشتری دارد. خود این تسمه ها به تنهایی در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک از آن ها برای کاربردهای مشخصی استفاده می شوند.

معرفی تسمه نقاله لاستیکی

معرفی تسمه زنجیری

تسمه توری که از نوع بلت کانوایرهای زنجیری می باشد ، در انواع مختلفی در صنعت تولید می شود که هر یک از این انواع برای بخشی از صنعت به کار می رود. جنس این نوع از بلت کانوایرها فلزی می باشد و مختص کاربردهایی می باشد که نیاز است محصولات تحت دما باشند. ساختار این بلت ها به گونه ای است که باید به صورت سفارشی و طبق نیاز مشتری طراحی و تولید شوند. به عبارتی می توان گفت که تسمه توری به طور آماده در صنعت عرضه نمی شوند و نیاز است که نسبت به نوع کار و نیز درخواست مشتری تولید شود و جنبه سفارشی دارد.

ساختار تسمه نقاله لاستیکی

این نوع از تسمه های نقاله همانطور که از نامش پیداست ، از جنس لاستیکی تولید می شوند و درواقع لاستیک پایه و اساس این نوع از نوار ها می باشد. در ساختار این نوع از نوارها از پارچه های مخصوصی نیز استفاده می شود. در اصطلاح به این پارچه ها EP می گویند که جهت افزایش قدرت و استحکام نوار ها استفاده می شوند. پس در کل می توان گفت برای تولید این نمونه از بلت کانوایر ، به لاستیک و پارچه نیاز داریم .

مواد لاستیکی پس از پارچه کشی و طی مراحلی اماده پخت می شوند و در دستگاه پرس مخصوصی تحت دما و نیز فشار قرار می گیرند تا علاوه بر پخته شدن ، شکل پذیری نیز داشته باشند.

ساختار تسمه نقاله لاستیکی

ساختار تسمه نقاله زنجیری

این نوع از تسمه نیز همانطور که از اسم آن پیداست از جنس فلزی به صورت زنجیره وار تولید می شود. نوع و جنس فلزی که برای این قبیل از محصول در نظر گرفته می شود ، با توجه به نوع محصولاتی می باشد که قرار است توسط این بلت کانوایر انتقال یابد. به طور کلی معمولا از جنس آهنی تولید می شوند که از مقاومت نسبی بالایی برخوردار هستند. از لحاظ ساختاری در انواع مختلف تخت و زنجیره وار قابل تولید هستند که هر یک از آن ها کاربردهای خاص خود خود را دارند. معمولا در صنایعی که دمای محیط بالا باشد ، جهت جلوگیری از آسیب رسانی به تسمه ، از این نمونه بلت کانوایرها استفاده می شود.

ساخت این بلت ها به صورت ماژول به ماژول و یا از طریق بافت مفتول های آهنی به یکدیگر انجام می شود که نوع و نحوه ساخت آن بستگی به نوعی دارد که مورد استفاده قرار میگیرد.

ساختار تسمه نقاله زنجیری

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

با کلیک کردن بر روی ستاره ها به ما امتیاز دهید

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

تا الان رایی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا