میکسر نیدر (Z Kneader)

تولید و ساخت میکسر سیگما :

شرکت امید عمران سهند، دستگاه میکسر با تیغه سیگما و کیفیت بالا را برای مخلوط کردن مواد چسبـــناک و چسبنده ،مواد صمغی و چسبنده در ایران تولید می کند. قبلا این دستگاه ها از کشور چین و سایر کشور های اروپایی وارد میگردید که با تحقیقات و دانش مهندسان این شرکت توانستیم این دستگاه را همچون سایر ماشین آلات بومی سازی کنیم. جهت ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید : 4134316055(98+)

میکسر نیدر

اصل کار و ویژگی های میکسر سیگما :

دستگاه میکسر تیغه سیگما دو قلو شافت دارای تیغه های Z یا سیگما است که دارای نیروی محرکه بیشتری برای فشار دادن مواد چسبناک یا مواد چسباندن مواد خمیری به حرکت در اطراف است ، که این دو پدال Z شکل در جهت مخالف حرکت می کنند تا اثر اختلاط بهتر از یک شافت معمولی داشته باشند.

زمان میکس را می توان با تنظیم رله زمان بین 0 ~ 999 دقیقه روی دستگاه میکسر سیگما تنظیم کرد ، در این دستگاه میکسر با تمام شدن زمان میکس محورهای دو قلو به طور خودکار متوقف می شود.

سپس می توانید مخزن را در موقعیت مناسب تنظیم کرده و دکمه خروجی را فشار دهید تا به طور خودکار مواد تخلیه شود ، که باعث صرفه جویی در شدت کار کارگران و تاثیر گزاری بیشتری در بازده و خروجی نتیجه عملکرد میشود .

میکسر نیدر (Z Kneader) یا سیگما چگونه کار میکند؟


معرفی میکسر Sigma :

Sigma Mixer’s با طراحی منحصر بفرد از ابزار های اختلاط Z شکل که در دو نیمه دیگ نصب میشوند، میتوانند عملکرد های ترکیبی فشرده-سازی، کشش، تاکردن، ورز دادن و اختلاط در یک پک کامل ارائه و باعث استفاده بیشتر در صنایع شیمیایی ، موادغذایی، صنایع رنگ، چسب ، قیر و سایر صنایع شود.

مدل های مختلف میکسر سیگما امید عمران صنعت را در مهندسی، نوآوری، عملکرد و کیفیت پیشرو میکند، در حالیکه قیمت مقرون به صرفه ای را حفظ میکند که همه صنایع بتوانند از آن استفاده کنند.

برای اضافه کردن آپشن و تنوع بیشتر به میکسر سیگما، میتوانیم یک اکسترودر در زیر میکسر اضافه کنیم تا محصول خروجی با دبی دقیق، یکنواخت و اندازه گیری شده با شکل دهی متفاوت خارج شوند.

آشنایی با میکسر نیدر یا بعارتی میکسر سیگما :

دستگاه میکسر تیغه سیگما دوقلو شفت برای مواد چسبناک به ویژه برای مخلوط و میکس کردن مواد :

 • خمیری
 • مواد فوق چسبناک برای توزیع فوق همگن در صنایع شیمیایی
 • پلاستیک
 • لاستیک
 • جوهر و رنگدانه ها
 • کربن
 • داروسازی

و زمینه های مواد غذایی استفاده می شود. تیغه های دوقلو شافت نیروی اختلاط را بسیار قوی تر می کنند و می توانند در هنگام اختلاط مواد پودری و مواد چسبنده و مایع با هم به یکدستی بیشتری برسانند.

اصول میکسر نیدر :

در میکسر سیگما ، دو عنصر چرخشی Z بلید با طراحی خاص در یک محفظه W شکل نصب میشوند که تقاطع آنها یک قطعه زین را تشکیل میدهد و به صورت مماس در بالای زین بهم میرسند. محورها با سرعت های مختلف (معمولا در نسبت 3:2) و در جهت مخالف می چرخند.

نصب و راه اندازی میکسر سیگما :

بطور عمده سه روش برای تخلیه محصول پس از اختلاط وجود دارد :

1- کج کردن دیگ (مخزن اختلاط) :

برای میکسرهای کوچک، کج کردن ماشین به صورت دستی با یک نوع مکانیکی (دستی) انجام میشود. اما برای میکسرهای بزرگتر، سیستم کج کردن بصورت الکترومکانیکی یا هیدرولیکی میباشد. مجموعه امید عمران سهند با فراهم_کردن این امکان، تیغه با سرعت کم (معمولا 20 درصد سرعت کامل) در جهت معکوس میچرخد تا با فشار دادن دو دکمه با هر دو دست به تخلیه کمک کند.

2- اسکرو اکستروژن (ماردون اسکرو) :

اسکرو تخلیه در قسمت زیرین دستگاه در یک شیار استوانه ای مماس بر زیر دو بازو اختلاط قرار دارد. در طول چرخه میکس، ماردون همه مواد را در دسترس بازوها قرار میدهد و مزاحم فرآیند اختلاط نیست، و همه مواد بخوبی ترکیب میشوند و در عین حال روند اختلاط سریع انجام میشود. در زمان تخلیه جهت چرخش ماردون برعکس میشود و مواد مخلوط شده از طریق دهانه های قالب مناسب در کنار دستگاه اکسترود می شود. ماردون اکستروژن الکتروگیربکس جداگانه مخصوص خود را دارد تا تیغه ها و ماردون بطور مستقل عمل کنند.

3- تخلیه پایین :

میکسر های سیگما، از آنجایی که در خمیرها ، حلال و روان کننده ها و کنسانتره ها نیز استفاده میشوند، می توانند به یک دریچه تخلیه از نوع پایین نیز مجهز شوند که امکان تخلیه مواد از دو سمت از طریق دو دریچه که هر طرف دیگ اختلاط قرار دارند، داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان باما تماس بگیرید : 9149169630(98+) و 4134316055(98+)

سایر امکانات میکسر نیدر (Z Kneader) :

 • جدا کردن سریع مواد از بدنه و طراحی منحصر بفرد برای تمیز کردن آسان.
 • تولید در اندازه آزمایشگاهی برای واحد های تحقیق و توسعه (حجم مفید 1، 3 ، 5، 15 لیتر).
 • بازوها بصورت اورلپ و در موقعیت همپوشانی کامل قرار دارند.
 • بازوها برای صنعت خمیر بصورت دوبلکس ویژه برای ورز دادن قرار دارند.
 • دارای درایو اینوتر برای تنظیم و تغییر سرعت.
 • استفاده از سیستم هیدورلیک برای کج کردن میکسر جهت خالی کردن مواد.
 • مجهز به سیستم خلاء (اگر مشتری نیاز به استفاده از سیستم وکیوم در میکسر سیگما داشته باشد ، می توانیم میکسر تیغه سیگما از نوع خلا (وکیوم) را بسازیم).
 • ژاکت های جوش داده شده برای گرمایش (گرمایش الکتریکی، گرمایش روغن داغ، گرمایش بخار) و سرمایش.
 • تو خالی کردن بازوهای میکس برای گرمایش و سرمایش بازوهای دوبلکس.
 • صفحات رنگ آمیزی و کاتر برش سفارشی.
 • (EX) نیاز به ضد انفجار بودن تجهیزات : از آنجا که واکنش زیاد بین مواد شیمیایی مضر ، قابل اشتعال و انفجار است ، بنابراین در صورت نیاز از الکتروموتور های ضد انفجار (EX) و تابلو کنترل الکتریکی EX استفاده کنیم تا مطمئن شوید تجهیزات استفاده شده کاملا برای شما بی خطر است.
 • استفاده از بازو ها و جداره داخلی ضد زنگ (استیل): در صورت نیاز مشتریان میتوانیم طراحی و تولید کنیم.
 • متریال بدنه و بازوهای میکسر : از فولاد st37 یا st52 یا استیل 304 و 316 میتوان انتخاب کرد .

استاندارد های میکسر سیگما :

در جدول بالا استاندارد میکسرهای سیگما ،که توسط مجموعه امید عمران سهند تولید میشود، آورده شده است. جهت کسب اطلاعات و ثبت سفارش در اندازه های سفارشی با ما تماس بگیرید.

برخی از سوالات رایج در زمینه میکسر سیگما :

میکسر نیدر (Z Kneader) در کجا استفاده میشود ؟

میکسر نیدر Z ، مورد استفاده برای تولید مخلوط با مواد گرانروی بالا است ، بطوریکه تیغه های سیگما، با طراحی و ساخت مستحکم از متریال فولاد ضد زنگ، بطور گسترده ای در صنعت لاستیک، چسب، خاک رس، موادغذایی، سلولز و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه Z kneader به طور گسترده ای در درزگیر ویسکوزیته بالا ، لاستیک سیلیکون ، چسب شیشه ای اسید خنثی ، آدامس ، آدامس حباب ، خمیر آلومینیوم ، سیلیکون ، درزگیر ، سلولز (CMC) استفاده می شود ، همچنین در باتری ها ، جوهرها ، رنگدانه ها ، رنگ ها ، داروها استفاده می شود ، و در صنعت پلاستیک ، لاستیک ، لوازم آرایشی و سایر صنایع نیر محبوبیت خاصی دارد .

مکانیزم کاری میکسر سیگما چگونه است ؟

راکتور نیدر Z ورز دهنده (یا راکتور ورز دادن) ماشینی است که در زمینه اختلاط و ورزدادن مواد مخصوصامواد با ویسکوزیته بالا مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از صنایع بعنوان نمونه ، صنایع غذایی از ماشین آلاتی مشابه راکتور Z Kneader برای تولید کالا استفاده می کنند. بعنوان مثال ، با استفاده از این دستگاه ها میتوان پلیمرها، آدامس ها را تولید کرد. با توجه به اینکه این دستگاه مربوط به دهه های گذشته بوده ، اما در حال حاضر در صنعت پردازش موادغذایی محبوبیت بیشتری دارد .

راکتور نیدر چیست ؟

راکتور نیدر یک دستگاه اختلاط افقی با دو عدد تیغه سیگما یا نوع Z می باشد. این تیغه ها توسط چرخ دنده های جداگانه با دو سرعت مختلف شروع بچرخش می کنند، بطوریکه یکی، 1.5 برابر سرعت کلی سریعتر از تیغه دیگری کار می کند. راکتور فوق دارای یک الکتروموتور پرقدرت و یک الکتروموتور کاهنده سرعت است که میتواند دو بازو را به حرکت درآورد. راکتور خمیرگیر عمدتا دارای دیگ استوانه شکل از نوع W با شیب متمایل است که آنرا می چرخاند و یک ژاکت گرمایشی در خارج از دیگ قرار گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در واحد فروش در تماس باشید : 04134316055

کاربرد راکتور نیدر در صنایع مختلف :

راکتور نیدر Z از مواد با ویسکوزیته بسیار بالا مانند آدامس، خمیر، تافی، پلاستیک، لاستیک، سیلیکون، چسب یا رزین استفاده می کند. این مواد تقریبا ویسکوزیته 1000000 CPS دارند. آنها با واکنش دهنده هایی مانند مایعات، پودر ها یا دوغاب مخلوط می شوند . هنگامی که واکنش رخ می دهد، واکنش دچار تغییر فاز فیزیکی نمی شود.

چگونگی انتخاب میکسر ؟

اگر در هنگام پردازش مواد تغییر حالتی رخ دهد، فن آوری معمول نیاز به استفاده از رقیق کننده ها دارد. لازم به توضیح است که رقیق کننده حلال هایی هستند که ویسکوزیته جرم واکنش را کاهش داده و مخلوط کردن در راکتور را امکان پذیر می کنند و به کنترل دمای واکنش کمک می کنند.

اخیرا مهندسان ما در کمپانی امید عمران سهند بدنبال راه حل هایی جهت به حداقل رسیدن یا حذف استفاده حلال ها در عملیات اختلاط هستند که اجازه سنتز در فاز غلیظ را بدهد. این فرآیند (خشک) در یک راکتور نیدر امکان پذیر می باشد.

دستگاه نیدر سیگما (Z kneader machine) توسط هاینز لیست ، پیشگام فناوری مدرن پردازش صنعتی تولید شده است. هاینز لیست تشخیص داد که فرآوری در فاز غلیظ با مقدار کمی یا بدون حلال که به آن “فرآوری خشک” نیز یاد می شود ، عملکرد فرآیند را در واحد حجم افزایش می دهد و بنابراین سودآوری بیشتری بدنبال دارد . هاینز لیست راکتور را برای غلبه بر پیچیدگی های فنی پردازش در مرحله غلیظ توسعه داد.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

با کلیک کردن بر روی ستاره ها به ما امتیاز دهید

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

تا الان رایی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا