نوارنقاله-بازیافت-باتری - امید عمران

نوار نقاله بازیافت باتری

نوار نقاله بازیافت باتری

باتری‌های موجود در صنعت، دارای مقدار کافی سرب، اسید و سایر مواد شیمیایی خطرناکی هستند که وجود آنها بسیار مضر برای محیط زیست و انسان است. زمانی که عمر مفید باتری‌ها پایان می‌یابد، جهت بازیافت آن‌ها اقدام می‌شود و از آنجایی که دارای مواد شیمیایی مضر هستند، باید دخالت انسانی به حداقل ترین میزان برسد. برای کاهش و یا حذف دخالت انسانی در بازیافت باتری، در صنعت از سیستم‌های انتقالی استفاده می‌شود که به آن نوار نقاله بازیافت باتری می‌گوییم. نوار نقاله بازیافت باتری به صورت کاملا سفارشی و بر طبق نیاز مشتری به مرحله‌ی تولید می‌رسد.

اجزای کانوایر بازیافت باتری

برای ساخت و تولید هر محصولی، نیاز به استفاده از اجزا و قطعاتی می‌باشد که با کنار هم قرار گرفتن هر یک از این اجزا، محصول نهایی تولید می‌شود. کانوایرهای بازیافت باتری هم جهت تولید، نیاز به اجزا و قطعاتی دارند که به مهم ترین این اجزا اشاره می‌کنیم:

◀️ شاسی یا استراکچر: ساختار بدنه‌ی نوار نقاله بازیافت باتری از تیر آهن، ناودانی و یا نبشی جنس استیل می‌باشد.

◀️ تسمه نقاله: برای نوار نقاله بازیافت باتری، از تسمه نقاله لاستیکی پله دار نوع ضد اسیدی، در عرض‌های 60 تا 120 سانتی متری استفاده می‌شود.

◀️ ورق فولادی: برای حرکت تسمه بر روی شاسی کانوایر بازیافتی، از ورق‌های ضخیم فولادی استفاده می‌شود.

◀️ توپی یا درام: برای ابتدا و انتهای نوار نقاله بازیافتی از درام‌های قطر 13، 17، 19 و 22 و 32 سانتی متری استفاده می‌شود.

◀️ سیستم موتوری: برای کانوایر بازیافت باطری از الکتروموتور و گیربکس با توان قدرتی مختلف و برندهای معتبر استفاده می‌شود.

کاربرد نوار نقاله بازیافت باتری

در صنعت برای جا به جایی و انتقال محصولات مختلفی از کانوایرها استفاده می‌شود که کیفیت انتقال و سرعت آن را افزایش می‌دهد. صنعت بازیافت باتری یکی از کاربردی ترین صنایعی است که به نوار نقاله‌ها نیاز دارد. برخی از کاربردهایی که می‌توان از کانوایرها استفاده کرد به ترتیب زیر است:

◀️ برای انتقال باتری‌های بازیافتی به سمت دستگاه خرد کن
◀️ انتقال باتری‌های خرد شده به سمت خط بازیافت باتری

مزیت کانوایر بازیافت باتری

زمانی که از یک ماشین صنعتی برای پیشبرد هدفی خاص استفاده می‌کنیم، به دلیل مزیتی است که شامل این ماشین می‌شود. در صنعت بازیافت باتری هم از نوار نقاله‌ها به دلیل مزایایی که به همراه دارند، استفاده می‌شود که در زیر به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

◀️ افزایش سرعت انتقال باتری
◀️ کاهش خطرات آسیب رسانی مواد باتری به نیروی انسانی
◀️ کاهش هزینه‌های کارگری اضافی
◀️ افزایش کیفیت انتقال باتری
◀️ کاهش آسیب‌های محیط زیستی
◀️ افزایش راندمان بازیافت
◀️ افزایش خروجی
◀️ پیشرفت عملیات بازیافت باتری به صورت اتوماتیک

راهنمای خرید نوار نقاله بازیافت باتری

برای خرید هر نوع نوار نقاله‌ای، نیاز است از راهنمایی‌های خرید استفاده کنیم تا قادر به انتخاب بهترین و کاربردی ترین سیستم برای صنعت خود باشیم. برای خرید بهترین نوع نوار نقاله بازیافت باتری، نیاز است به سوالاتی جهت کسب اطلاعات فنی بیشتر در اختیار داشته باشیم. برخی از اطلاعاتی که در باب خرید کانوایر بازیافت باتری نیاز است تا بدانیم:

◀️ تعیین تناژ باتری: حجم و تناژ باتری‌های بازیافتی در ساعت چند تن است؟
◀️ تعیین نوع باتری: نوع باتری و نوع مواد درونی آن‌ها چیست؟ باتری‌‌ها در چه ابعادی هستند؟ چه مقدار از حجم کانوایر را اشغال می‌‌کنند؟
◀️ تعیین فضای نصب: آیا در محل نصب، فضای کافی وجود دارد؟ محیط و شرایط آب و هوایی مساعد برای استفاده از این کانوایر می‌‌باشد؟

آیا نیاز است که حتما بدنه نوار نقاله بازیافت باطری، از استیل باشد؟

بله- مواد سربی و اسیدی موجود در درون باتری‌ها، خورنده هستند و به مرور به بدنه‌ی کانوایر آسیب وارد می‌کنند و در نتیجه نیاز است بدنه از جنس استیل باشد.

برای جلوگیری از ریزش باتری‌ها به اطراف کانوایر، چه اقداماتی لازم است؟

برای شاسی کانوایر از بغل بند به عنوان کاور بندی و همچنین از پله برای تسمه نقاله استفاده می‌کنیم که مانع از افتادن باتری‌ها می‌شوند.

• کانوایر بازیافت باتری، قادر به انتقال چند تن باتری در ساعت است؟

این نوع از کانوایرها با توجه به تناژ باتری‌ها، در ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند.

چه تجهیزات جانبی و امکاناتی برای نصب این کانوایر بازیافت باطری نیاز است؟

وجود برق سه فاز در منطقه نصبی کانوایر و سایر تجهیزات صنعتی مانند دستگاه جوش، ابزار، سیم سیار، سنگ فرز و سایر ابزارهای مورد نیاز جهت نصب کانوایر.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

با کلیک کردن بر روی ستاره ها به ما امتیاز دهید

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

تا الان رایی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

پیمایش به بالا