نوار نقاله خی فرودگاهی - امید عمران سهند

نوار نقاله خطی فرودگاهی

نوار نقاله خطی فرودگاهی

به سیستم‌‌های انتقالی خطی که در گیت‌‌های پرواز، برای تحویل بار مسافرها استفاده می‌‌شود، نوار نقاله خطی فرودگاهی می‌‌باشد. کانوایرهای خطی فرودگاهی به صورت طول کوتاه در قسمت بخش صدور کارت پرواز، جهت تحویل بار مسافرین، استفاده می‌‌شوند. معمولا دارای ساختار بسیار ساده‌‌ای هستند و کاربرد محدودی دارند و می‌‌توان گفت صرفا برای فرودگاه‌‌ها دارای کاربرد هستند.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع نوار نقاله فرودگاهی

اجزای کانوایر خطی فرودگاهی

برای ساخت هر یک از سیستم‌‌‌های کانوایری، نیاز است از قطعاتی برای تشکیل ساختار کلی کانوایرهای مختلف استفاده شود. برای تولید کانوایر خطی فرودگاهی هم نیاز به استفاده از قطعاتی می‌‌‌باشد که به مهمترین آن‌‌‌ها عبارتند از:

 • ◀️ شاسی یا استراکچر: بدنه‌‌‌ی اصلی کانوایر خطی فرودگاهی، از ورق‌‌‌های خمکاری لیزری و ناودانی جنس استیل، گالوانیزه و یا آلومینیومی است.
 • ◀️ تسمه نقاله: معمولا برای نوار نقاله فرودگاهی خطی، از تسمه نقاله لاستیکی ساده در عرض‌‌‌های 30، 40، 50، 60 سانتی متری استفاده می‌‌‌شود.
 • ◀️ رولیک: برای کانوایر فرودگاهی خطی از رولیک‌‌‌ پرسی قطر 6 و 7.5 سانتی متری در طول‌‌‌های 30 تا 80 سانتی متری استفاده می‌‌‌شود.
 • ◀️ پایه‌‌‌ها: برای نگهداری شاسی کانوایر، از پایه‌‌‌های پروفیل 40*40 آلومینیومی استفاده می‌‌‌شود.
 • ◀️ چرخ‌‌‌ها: از چرخ‌‌‌های لوکس قرمز در سایزهای 55 و 75 سانتی متری برای نوار نقاله فرودگاهی خطی استفاده می‌‌‌شود.
 • ◀️ سیستم موتوری: از الکتروموتور و گیربکس متناسب در برندهای مختلف برای کانوایر خطی فرودگاهی استفاده می‌‌‌شود.
کاربرد نوار نقاله خطی فرودگاهی

در سالن‌های فرودگاهی، زمانی که برای دریافت کارت پرواز به بخش مربوطه مراجعه می‌کنید، در کنار هر اپراتور یک کانوایر خطی وجود دارد. برای دریافت کارت پرواز، نیاز است چمدان و تمام بارهای شما بر روی کانوایر خطی قرار بگیرد این کانوایر ها بار های مسافران را بصورت مرحله ای برای بارگیری به محل حمل بار مسافران منتقل میکند. در برخی مراحل حمل بار توسط نوار نقاله، سنسور هایی وجود دارند که از تکنولوژی پردازش تصویر و تشخیص محموله داخل چمدان و بار را دارند. تا وسایلی دارای موارد امنیتی و ناقض قوانین بین المللی وارد پروسه پرواز نشود. این پروسه بررسی و در نهایت تحویل بار مسافرین پرواز، توسط نوار نقاله خطی فرودگاهی انجام می‌شود.

مزایای کانوایر خطی فرودگاهی

استفاده از نوار نقاله خطی در فرودگاه‌ها می‌تواند به مدیریت و اجرای فرآیندهای مختلف مربوط به سفر و ترابری مسافران کمک کند. در زیر به برخی از مزایای این تجهیزات در فرودگاه‌ها اشاره میکنیم:

 • ◀️ افزایش سرعت تحویل بار مسافرین
 • ◀️ عدم ایجاد توقف برای تحویل بار
 • ◀️ کاهش اشتباهات انسانی
 • ◀️ کاهش هزینه‌های نیروی انسانی
 • ◀️ کاهش صدمات ناشی از حمل و نقل دستی
 • ◀️ افزایش ایمنی حمل بار مسافرین
 • ◀️ با استفاده از نوارهای نقاله می‌توان بهترین شیوه انتقال بارهای مشکوک یا محدود شده به‌کار برد و به حفظ ایمنی و امنیت فرودگاه کمک کرد.
 • ◀️فرودگاه‌ها معمولاً دارای فضاهای گسترده‌ای هستند. نوارهای نقاله می‌توانند به حرکت مؤثر در این فضاها کمک کرده و زمان مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های مختلف را کاهش دهند.

نوار نقاله خطی فرودگاهی دارای استاندارد خاصی است؟

این نوع از کانوایرها فقط برای کاربردهای فرودگاهی استفاده می‌شوند و دارای استاندارد تولید می‌باشند.

آیا ظرفیت تحمل بار مشخصی برای این نوار نقاله‌ها تعیین می‌شود؟

با توجه به کاربردی که برای این سیستم‌ها تعریف می‌شود، ظرفیت تحمل بارهای سبک تا سنگین را دارا می‌باشند.

کانوایر خطی فرودگاهی را می‌توان در سایر بخش‌های فرودگاهی استفاده کرد؟

برای سایر بخش‌های فرودگاهی، نیاز به استفاده از کانوایرهای دوار و سایر انواع می‌باشد و استفاده از کانوایر خطی در خطوط مشخصی امکان پذیر است

قیمت نوار نقاله خطی فرودگاهی چقدر است؟

قیمت نوار نقاله برحسب طول آن مشخص می‌شود.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

با کلیک کردن بر روی ستاره ها به ما امتیاز دهید

Average rating 4.9 / 5. Vote count: 92

تا الان رایی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

پیمایش به بالا