نوار نقاله شیب دار پالتی فرودگاهی

نوار نقاله شیب دار پالتی فرودگاهی

به سیستم‌های انتقالی که در فرودگاه‌ها با تسمه های پالتی شیبدار، وظیفه‌ی انتقال و تحویل چمدان‌ها و بار مسافرین را برعهده دارند، نوار نقاله شیب دار پالتی فرودگاهی نامیده می‌شوند. این نوع از کانوایرها دارای حالت مدور هستند و نحوه‌ی قرارگیری تسمه بر روی شاسی این سیستم‌ها به صورت شیب دار است. از لحاظ ساختاری و کاربردی، این سیستم‌ها کاملا شبیه به کانوایر پالتی مدور هستند و تنها تفاوت بین این دو سیستم، در نحوه گردش تسمه بر روی شاسی است.

اجزا کانوایر شیب دار پالتی فرودگاهی

انواع کانوایر فرودگاهی دارای ساختار متعارفی هستند که از قطعات مختلفی تشکیل می‌شوند. با کنار هم قرار گرفتن این قطعات و اجزا کنار هم،کلیت سیستم کانوایری تشکیل می‌شود. نوار نقاله شیب دار پالتی فرودگاهی دارای اجزا و قطعات ساختاری است که در بخش زیر به آن اشاره می‌کنیم:

  • ◀️ شاسی یا بدنه: برای بدنه‌ی اصلی نوار نقاله شیب دار پالتی فرودگاهی از ورق‌های خمکاری لیزری و ناودانی‌های جنس استیل یا گالوانیزه و یا آلومینیومی استفاده می‌شود.
  • ◀️ تسمه نقاله: برای کانوایرهای فرودگاهی از تسمه نقاله‌ لاستیکی پلیت داری استفاده می‌شود که به نوع پالتی معروف هستند و در عرض‌های 30 تا 60 سانتی متر استفاده می‌شوند.
  • ◀️ رولیک: برای کانوایرهای فرودگاهی مدور شیب دار پالتی از غلتک پرسی قطر 6 و 7.5 سانتی متری در طول 40 تا 80 سانتی متری استفاده می‌شود.
  • ◀️ پایه: از پروفیل‌های 40*40 آلومینیومی برای پایه‌های کانوایر فرودگاهی پالتی استفاده می‌شود.
  • ◀️ سیستم موتوری: برای کانوایر پالتی فرودگاهی از الکتروموتور و گیربکس توان متناسب با برندهای معتبر استفاده می‌شود.
کاربرد نوار نقاله شیب دار پالتی فرودگاهی

تمامی کانوایرهایی که در صنعت استفاده می‌‌شوند، به دلیل کاربردهایی است که هر یک از آن‌‌ها دارا می‌‌باشند. بر اساس همین کاربرد انواع نوار نقاله، بهترین و پرکارایی ترین آنها برای صنایع مربوطه انتخاب می‌‌شوند. دلیل استفاده از نوار نقاله شیب دار پالتی فرودگاهی در فرودگاه‌‌ها، به دلیل کاربردهایی است که این سیستم‌‌ها دارا می‌‌باشند.

در فرودگاه‌‌ها برای تحویل چمدان‌‌ها  و بارهای مسافران، بعد از پایان سفر، از کانوایرهای پالتی فرودگاهی شیب دار استفاده می‌‌شود. که شیب دار بودن این سیستم‌‌ها باعث می‌‌شود تا بیشترین تعداد چمدان و بار مسافرین بر روی کانوایر منتقل شود.

استاندارد کانوایر شیب دار پالتی فرودگاهی

هریک از سیستم‌های انتقالی که در صنعت تولید می‌شوند، دارای استانداردهای جهانی می‌باشند. تمامی مراحل ساخت و نوع تجهیزات کاربردی در ساختار این سیستم‌ها، با توجه به استانداردهای جهانی می‌باشد. برای ساخت و تولید نوار نقاله‌های شیب دار فرودگاهی هم استانداردهایی به ترتیب زیر بیان می‌شود:

  • توصیه می‌شود از بدنه استیل برای ساختار کانوایر فرودگاهی استفاده شود تا بیشترین طول عمر را در مقابل شرایط محیطی و انواع مختلف بارهای مسافرین شامل شود.
  • برای دارا بودن خاصیت مدور بودن، نیاز است از تسمه نقاله‌های پلیت دار لاستیکی استفاده شود که متناسب برای کانوایرهای مدور شیب دار فرودگاهی می‌باشد.
  • برای دسترسی بیشتر مسافرین به بارهای خود و تحویل سریع تر بارها، از حالت مدور شیب دار استفاده شود.

چرا ساختار شاسی نوار نقاله شیب دار فرودگاهی را به صورت مدور می‌سازند؟

جهت افزایش سطح دسترسی مسافرین به بارهای خود و همچنین در صورت عدم موفقیت در تحویل بار به مسافر، کانوایر مجدد چمدان یا بار وی را جهت تحویل جا به جا کند.

برای طول یا عرض کانوایر شیب دار فرودگاهی، استانداردی وجود دارد؟

خیر این نوع از کانوایرها به صورت کاملا سفارشی و طبق درخواست مشتری به مرحله‌ی تولید می‌رسند و بستگی به فضای خالی محیط دارند.

نصب و راه اندازی کانوایرهای پالتی فرودگاهی توسط خود خریدار قابل اجراست؟

در صورت داشتن دانش فنی کافی بلامانع است، ولی در اینصورت بروز هر نوع مشکلی بر عهده خود خریدار است و هیچ تعهدی برای شرکت فروشنده ندارد.

اگر به طور مستمر از نوار نقاله فرودگاهی مدور استفاده شود، دچار خرابی می‌شوند و از طول عمر آن کاسته می‌شود؟

خیر ساختار این سیستم‌ها متناسب با کاربرد فرودگاهی است و به صورت 24 ساعته و بدون وقفه قابل استفاده هستند.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

با کلیک کردن بر روی ستاره ها به ما امتیاز دهید

Average rating 3.8 / 5. Vote count: 35

تا الان رایی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

پیمایش به بالا